Зустріч із президентом Інституту геополітики і стратегічного менеджменту Віталієм Скоциком_2

Зустріч із президентом Інституту геополітики і стратегічного менеджменту  Віталієм Скоциком

14 лютого 2024 року здобувачі освіти спеціальності «Геодезія та землеустрій» зустрілися із політиком, вченим, бізнесменом-аграрником, президентом Інституту геополітики і стратегічного менеджменту  Віталієм Скоциком.  Подія відбулася у Палаці культури «Текстильник».

Під час події наш відомий земляк – доктор економічних наук, доктор наук у галузі стратегічного менеджменту, кандидат сільськогосподарських наук, автор книг «Як нам жити в епоху змін», «Ідеальний шторм» та інші надав відповіді на ряд запитань щодо ринку землі. Адже з 1 січня 2024 року починається новий етап запровадження закону «Про ринок землі» – ринок відкривається для юридичних осіб. Також громадяни отримають право набувати у власність до 10 тис га землі. Закон  забороняє купувати землю іноземцям: відповідно до закону, іноземці зможуть купувати українські землі тільки після ухвалення відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі. Коли він відбудеться – не відомо.

Крім того 21 грудня 2023 року Дмитро Разумков із групою нардепів до Верховної Ради подали законопроєкт про відтермінування відкриття ринку землі для юросіб та підвищення розміру отримання у власність ділянок однією особою. Депутати хочуть відкласти запровадження цих норм до 1 січня 2025 року.

Тому наскільки доречним під час війни є введення в дію нового закону про ринок землі, яким він буде, і які прогнозовані наслідки нових земельних відносин в Україні? Це питання залишається відкрите.

Зустріч пройшла в теплій атмосфері. Студенти отримали у подарунок книги відомого науковця.

Неля РУСІНА,
голова циклової комісії землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту