Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
Корисні покликання. Електронні ресурси вільного доступу
Шановні користувачі! На цій сторінці Ви можете знайти покликання на світові інформаційні ресурси вільного доступу, у тому числі навчальну, художню літературу, твори українських та зарубіжних авторів.
arXiv
Безкоштовна служба розповсюдження та архів відкритого доступу наукових статей у галузі фізики, математики, інформатики, кількісної біології, кількісних фінансів, статистики, електротехніки та системних наук та економіки.
DOAB (Directory of Open Access Books)
Доступ до метаданих та повних текстів книжок академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет.
Е-books directory
каталог електронних Книг – посилання на вільно доступні книги, документи та конспекти лекцій.
e-Bookua
На сайті представлена велика колекція різноманітних книг. Серед них – твори Чака Паланіка, Ірен Роздобудько, Юрія Андруховича тощо.
IRTHNUBiP Institutional Repository of Theses NUBiP
Інституційний репозитарій кваліфікаційних робіт НУБіП України. Створений з метою надання доступу до повних текстів кваліфікаційних робіт, для покращення якості освіти.
JavaLibre
Тут можна безкоштовно завантажити обрану книгу у кількох форматах – jar, jad, txt, fb2, epub, doc. Можна знайти твори і сучасних авторів, і класиків.
Open Library
Проєкт некомерційної організації Internet Archive з оцифрування книг, які є суспільним надбанням (в рамках Open Content Alliance). «Відкрита бібліотека», містить більше 1 млн публікацій, доступних для перегляду та скачування.
Questia
одна з найбільших онлайнових бібліотек в світі. Містить книги і журнальні статті понад 300 видавництв з гуманітарних та соціальних наук: історія, філософія, економіка, політологія, англійська мова, література, антропологія, психологія та соціологія. Більше 5000 книг у відкритому доступі.
Prometheus
Український громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів, що були підготовлені викладачами трьох відомих українських університетів: КНУ імені Тараса Шевченка, КПІ та Києво-Могилянської академії.
The OAPEN Library
Містить вільно доступні наукові книги, переважно в галузі гуманітарних та суспільних наук. Надає послуги видавцям, бібліотекам у сферах зберігання, розповсюдження та цифрового збереження.
WDL
Всесвітня цифрова бібліотека – проект Бібліотеки Конгресу США за підтримки ООН з питань освіти, культури та науки та у співпраці з бібліотеками, архівами, музеями, навчальними закладами та міжнародні організації з усього світу.
Відкрита Книга
Електронна бібліотека класики української та світової літератури. Тут розміщують лише ті твори, які стали суспільним надбанням. Завантажити можна у форматах pdf, fb2, doc, epub.
Діаспоріана
Українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 р. Орієнтована на широкі кола користувачів і спрямована на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення.
ІЗБОРНИК
Електронна бібліотека давньої української літератури. Українські літописи, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори тощо.
Наукова періодика України
Загальнодержавна технологічна платформа на базі Open Journal Systems (OJS), яка забезпечує для наукових періодичних видань України процеси редакційного опрацювання, публікації, післяпублікаційної підтримки. .
Поетика
Бібліотека української поезії, найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.
УКРАЇНІКА
Історія, літературознавство, інженерна думка та винахідництво, а також художня література.
УкрЛіб
Найбільша онлайн бібліотека української літератури, а також зарубіжної літератури українською мовою.
Українська електронна бібліотека «Libruk»
На цьому ресурсі зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи – українська література та світові бестселери.
«Українська література» Електронна бібліотека
Оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури.
Чтиво / Chtyvo
Є однією з найбільших українських е-бібліотек. Містить твори з різних жанрів художньої літератури, а також публіцистичні, навчальні та наукові книги, статті, нариси тощо.