22 квітня у бібліотечно-інформаційному центрі коледжу відбулась відкрита виховна година «Земля – наш спільний дім.», приурочена до Всесвітнього дня Землі для студентів 11-З групи, куратор Стефанія МАЛИМОН.

Основна мета заходу привернути увагу здобувачів освіти до необхідності розумного, бережливого ставлення до живої природи та особистої відповідальності за долю Землі, формування екологічного мислення та екологічного стилю життя.

Під час заходу, куратор групи Стефанія МАЛИМОН ознайомила із походженням свята. Всесвітній день Землі – це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

З 1990 року День Землі отримав міжнародний статус, в Україні відзначається з 1992 року. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне: прибрати засмічену ділянку, посадити дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

У Міжнародний День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від російських окупантів. Шкода довкіллю внаслідок російсько-української війни перевищила 2,4 трлн. гривень. Понад 30 % території України – заміновані. Майже третина лісів – постраждала від бойових дій та вибухів боєприпасів. Забруднюється атмосферне повітря. Руйнується ґрунтовий покрив. Комплексного негативного впливу зазнають водні ресурси. Гинуть тварини, зникають рослини. Збитки, завдані війною навколишньому середовищу – катастрофічні!

Росія вчиняє екологічні злочини та порушує право на безпечне для життя та здоров’я довкілля не лише громадян України, а й всього світу. Планета Земля – одна на всіх!

Провідний бібліотекар Галина ПЕТРЕНКО підготувала та ознайомила з ековиставкою «Майбутнє Землі у небезпеці!», мета якої привернути увагу відвідувачів на необхідність розумного, бережливого ставлення до живої природи та особистої відповідальності за долю Землі.

Студенти групи Ганджа Ілля та Свєтлова Вікторія підготували презентацію «Планета в небезпеці», під час якої ознайомили з глобальними екологічними проблемами, які несуть загрозу для планети та всього живого.

Під час перегляду фільму «Екологічні поради як допомогти планеті» здобувачі освіти ознайомились як можна стати дружнім до природи, зменшити свій негативний вплив на довкілля, допомогти планеті Земля.

Ми обов’язково збережемо наш дім, виженемо з нього ворога та почнемо відновлювати багату українську природу!

Стефанія МАЛИМОН,
куратор 11-З групи,
Галина ПЕТРЕНКО,
провідний бібліотекар БІЦ

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту