Запрошуємо викладачів та здобувачів освіти ознайомитись з новими виданнями бібліотечно-інформаційного центру. Книги надійшли як благодійний внесок від Ірини ЯКИМЧУК, завідувачки відділення інформаційних технологій, Тетяни КІЩАК, директорки Наукової бібліотеки НУБіП України та Наталії ГНАТЯК, адміністраторки базиданих Заліщицького коледжу.

ДЯКУЄМО!

УДК 004.42(075.8)
Коротєєва, Тетяна Олександрівна.
Алгоритми та структури даних : навч. посібник / Т. О. Коротєєва. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2014. – 280 с.

Викладено основи класифікації структур даних. Докладно розглянуто рівні організації структур даних та найпоширеніші моделі даних. Наведено способи зображення моделей структур даних у пам’яті комп’ютера. Розглянуто алгоритми сортування та пошуку даних, приклади їх реалізації та обґрунтовано алгоритмічну складність. Фрагменти програм студенти можуть використати для самостійного розроблення власних програм під час виконання лабораторних та курсових завдань. Розглянуто реалізацію структур даних на прикладі мови програмування С++ та описано основні контейнери бібліотеки STL. Розділи супроводжуються контрольними запитаннями та задачами для індивідуального виконання. Посібник рекомендований для студентів ВНЗ та коледжів, які навчаються за напрямами «Програмна інженерія» або «Комп’ютерні науки».

УДК 004.31+621.3.049.77](075.8)
Проектування систем обробки та захисту інформації / О. М. Кулініч, Д. Ю. Касаткін, В. А. Лахно, А. В. Сагун. – Київ : Компринт, 2023. – 418 с.

В навчальному посібнику представлена сучасна елементна база засобів захисту інформації – основні типи запам’ятовуючих пристроїв та інтегральні схеми зі структурою, що програмується. Посібник призначений для студентів, що вивчають дисципліни, пов’язані зі створенням та експлуатацією цифрових засобів обробки інформації. Для студентів спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» та 125 «Кібербезпека»

УДК 004.3(072)004.31
Комп’ютерна схемотехніка та логіка : навч. посібник для самост. роботи студ.. Ч. 3 / В. В. Лапко, В. А. Лахно, Б. С. Гусєв [та ін.]. – Київ : Компринт, 2021. – 364 с.

Навчальний посібник призначений для самостійної теоретичної підготовки студентів освітнього ступеня «Бакалавр» закладів вищої освіти за спеціальностями 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека» в галузі розробки, структурної і алгоритмічної організації сучасних арифметичних пристроїв комп’ютерних систем. В посібнику розглянуті математичні засади і способи структурної та алгоритмічної реалізації операцій ділення операндів різних форматів та способів відображення. Посібник призначений для набуття практичних вмінь та навичок, для чого теоретичні розділи доповнені контрольними запитаннями і завданнями.

УДК 004.3(072)004.31
Комп’ютерна схемотехніка : [навч. посібник]. Ч. 2 / О. С.  Коваленко, С. М. Волошин, Б. С. Гусєв [та ін.]. – Київ : Компринт, 2023. – 331 с.

Навчальний посібник призначений для здобувачів освіти освітнього ступеня «Бакалавр» за спеціальностями 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека та захист інформації». Посібник буде корисним під час самостійної теоретичної підготовки в галузі розробки та проєктування типових вузлів на основі тригерних схем в операційних автоматах комп’ютерних систем. Кожний підрозділ містить контрольні запитання і завдання, що необхідне для отримання практичних вмінь і навичок.

УДК 004.3(072)
Сomputer circuit designahd logic = Комп’ютерна схемотехніка та логіка : [навч. посібник]. part 2 : Mathematikal models of computer codes, structures, algorithms and circuit design of computer arithmetic operations . Математичні моделі комп’ютерних кодів, структури, алгоритми та схемотехніка комп’ютерних арифметичних операцій / V. Lakhno, B.  Gusev, D. Kasatkin, Dubovik S. – Kyiv : Comprint, 2023; Київ : Компринт, 2023. – 364 с. – еng.

Навчальний посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів ОС «Бакалавр» за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія». Матеріали посібника підготовлені на основі методологічних досліджень авторів та відповідного курсу лекцій, які викладаються для студентів. Посібник містить теоретичний матеріал, який надає можливість сформувати уявлення стосовно взаємозв’язку інформаційних технологій, програмних засобів, схем та математичних визначень і формул. Представлений теоретичний матеріал доповнено практичними роботами з використанням сучасних програмних методів.

УДК 004.3(072)
Сomputer circuitry = [Комп’ютерна схемотехніка. Ч. 1 Типові вузли комп’ютерних систем, тригер, схеми] : [навч. посібник]. part 1 : Typical nodes of computer systems, triger, circuits / В. Gusev, D. Kasatkin, Т. Osypova, О. Dubovik. – Kyiv : Print, 2023; Київ : НУБіП України, 2023. – 256 с.

Навчальний посібник «Комп’ютерна схемотехніка» призначений для використання здобувачами вищої освіти за спеціальностями 125 «Кібербезпека та захист інформації» і 123 «Комп’ютерна інженерія» освітнього ступеня «Бакалавр» під час самостійної теоретичної підготовки в галузі розробки та проєктування типових вузлів на основі тригерних схем в операційних автоматах комп’ютерних систем. В навчальному посібнику розглянуті порядок синтезу, структурна організація типових цифрових послідовністних вузлів, які побудовані на основі тригерних схем та використовуються в операційних автоматах комп’ютерних систем загального і спеціалізованого призначення, мікроконтролерних системах.

УДК 004.31+621.3.049.77](075.8)
Modern elementary baseof digital systems design  = [Сучасні елементарні основи проектування цифрових систем]: [навч. посібник] / O. Kulinich, V. Lakhno, D. Kasatkin et al. – Kyiv: NUBIP, 2023; Київ : НУБіП України, 2023. – 168 с.

The current elementry base for storing information – the main types of memory devices and integrated circuits with a programmable structure is presented in the textbook. The textbook is intended for students who study disciplines related to creation and operation of digital means of information processing in specialty 123 “Computer Engineering” and 125 «Cybersecurity».

У підручнику викладено сучасну елементну базу зберігання інформації – основні типи запам’ятовуючих пристроїв та інтегральних схем з програмованою структурою. Підручник призначений для студентів, які вивчають дисципліни, пов’язані зі створенням та експлуатацією цифрових засобів обробки інформації за спеціальністю 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека»

УДК 711:721/728(075)
Бакулін, Євгеній Анатолійович.
Об’ємно-просторові рішеннябудівель і споруд : навч. посібник / Є. А. Бакулін, В. М. Бакуліна, Н. О. Кстира. – Київ : НУБіП України, 2024. – 264 с.

У навчальному посібнику викладені засади проєктування об’ємно-просторових рішень будівель і споруд на території України та створення і підтримання штучного середовища для людини, що максимально забезпечить найбільш сприятливі умови щодо її існування, проживання та виробничої діяльності. Призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» і займаються вивченням та впровадженням сучасних технологій, конструкцій у будівельній галузі.

УДК 332.6:004(075.8)
Новаковська, Ірина Олексіївна.
Інформаційне забезпечення грошової оцінки земель : навч. посібник / І. О. Новаковська, Н. М. Бавровська. – Київ : НУБіП України, 2023. – 382 с.

У навчальному посібнику «Інформаційне забезпечення грошової оцінки земель» приділено належну увагу поглибленому розумінню принципів і методів грошової оцінки землі; вивченню інформаційних ресурсів для визначення грошової оцінки землі; методам їх збору, аналізу та практичному застосуванню. Навчальний посібник рекомендовано для викладачів та студентів вищих навчальних закладів спеціальності 051 «Економіка» та 193 «Геодезія та землеустрій», які вивчають такі дисципліни, як «Оцінка землі», «Інформаційне забезпечення грошової оцінки земель» тощо. Посібник буде корисним студентам, аспірантам, викладачам закладів вищої освіти та інших науковців у галузі землеустрою та економіки, а також фахівцям управлінських органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у сфері землеустрою.

УДК 159.9
Сінсеро, Джен.
Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримуй життя, про яке мрієш! / Дж. Сінсеро ; пер. з англ. Г. Прудкої. – Київ : Вид. Букшер, 2023. – 208 с.

Джен Сінсеро порівнює роботу над вмотивованістю та впевненістю у собі з візитами до спортзалу — постійними й незамінними. Чи з’являться у вас кубики на животі після того, як ви зробили одну вправу для м’язів пресу? Ні. Але якщо ви робитимете це щодня, то навіть не помітите, як тіло підтягнеться й ваша фізична форма поліпшиться. Щоб досягти успіху, теж треба виконувати певні вправи. Це наче відвідування духовного спортзалу. У цій книзі ви знайдете багато вправ для досягнення успіху й здійснення мрій, тож після її прочитання складіть розклад занять у своєму духовному спортзалі. Певні практики вам відгукнуться, і ви зробите їх щоденними звичками, тоді як інші виконуватимете лише час від часу. Успіх — це не галочка, яку можна поставити в блокноті й розлягтися з пивом на дивані, це — спосіб буття й постійного зростання. Авторка дає читачеві дружнього копняка й мотивує змінити життя. Завдяки книзі ви дізнаєтеся: чому постійна економія забирає не менше ресурсів, ніж заробляння грошей; як змінити переконання щодо успіху та багатства; як налаштувати своє мислення, щоб воно притягувало гроші, а не відштовхувало їх; чому не всі мрії збуваються; як реалізувати свої ідеї. Книгу «Не тупи» рекомендовано читати по кілька сторінок на день або розгортати на випадковій сторінці тоді, коли в житті дуже потрібен цілющий штурхан.

УДК 615.851
Бурбо, Ліз.
Хто ти є? Як прийняти себе та зрозуміти інших / Л. Бурбо = Qui es-tu?/ Bourbeau L.. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2024. – 329 с.

Ти — унікальна особистість. Іншої такої немає у всьому Всесвіті. Але чи цінуєш і розумієш ти себе? Ліз Бурбо навчить слухати сигнали тіла й удосконалювати душу, бути щирою з собою та покращити спілкування з іншими людьми. Нескладні вправи, думки для медитацій, опис причин понад 250 хвороб допоможуть змінити життя й досягти гармонії з найважливішою людиною у світі — із собою. Ліз Бурбо — засновниця одного з найбільших центрів особистісного розвитку у Квебеці. Заняття за концепцією Бурбо проводяться у понад 20 країнах. Тренінги та семінари за її програмою допомогли майже 40 тисячам людей віднайти мотивацію, розкрити власний потенціал, пізнати себе, досягти гармонії у взаєминах з іншими людьми й самими собою. Підсумки своїх досліджень Бурбо виклала у 17 книжках, які стали світовими бестселерами у галузі саморозвитку.

УДК 159.923.2
Джонс, Шерон.
Після написання спалити / Ш. Джонс; пер. з англ. А. Райчук. – Київ : Вид. Букшер, 2023. – 144 с.

Instagram, Facebook, Telegram, TikTok, YouTube… Нині світ став не лише однією гігантською стрічкою, але й однією гігантською сповідальнею, в якій вас обов’язково засудять. Тож ви перестаєте бути відвертими настільки, що навіть самому про себе не зізнаєтеся в почуттях, думках, бажаннях. Щоденник «Після написання спалити» допоможе вам дізнатися більше про себе за допомогою гострих запитань і експериментів. Уявіть, що замість того аби публічно заявляти про свої почуття до інших, ви приватно оголосили про свої почуття до себе? Допоможіть своєму серцю, вимкнувши коментарі й обмеживши облікові записи, які викликають у вас негативні емоції, на кілька хвилин щодня. Незалежно від того, чи проходите ви злети та падіння дорослішання, чи ж намагаєтеся втриматися на плаву у черговій віковій кризі, чи ж думаєте, що все у вашому житті добре, але вам щось муляє, ви за допомогою цього щоденника знайдете загублену в соцмережах частину себе! Розширте свої межі, подумайте про своє минуле, сьогодення та майбутнє і створіть секретну книгу про вас і лише для вас. А коли закінчите, викиньте її, сховайте або спаліть після написання.

УДК 94+911.375](477.84)
Сопилюк, Михайло Васильович.
Заліщики: роки, події, люди : у 2-х т. Т. 1 / М. В. Сопилюк, М. М. Бачинський. – Тернопіль : Терно-граф, 2015. – 848 с.

У виданні подано розгорнутий опис становлення і розвитку Заліщиків від найдавніших часів до наших днів, висвітлено основні періоди формування поселення в контексті суспільно-історичного розвитку краю. Том 1. Складається з 10 розділів. Про природньо-кліматичні особливості реґіону з описами від найдавніших часів. Про розвиток міста від часів Княжої доби до середини ХХ століття. Опис кожного історичного періоду базується на документах, наукових статтях дослідників з європейських країн та багатьох архівних документах. Перший том книжки містить понад 300 фотографій ХІХ та першої половини ХХ століть.

УДК 94+911.375](477.84)
Сопилюк, Михайло Васильович.
Заліщики: роки, події, люди : у 2-х т. Т. 2 / М. В. Сопилюк, М. М. Бачинський. – Тернопіль : Терно-граф, 2015. – 624 с.

Том 2. Складається з 7 розділів, які присвячений історичним подіям в ХХ столітті. Суспільно-політичні процеси у міжвоєнний період, становлення та розвиток громадського руху, трагічні події в роки 2-ї Світової війни, роки совітської влади та перші роки незалежності. Окремий розділ присвячений заліщанам, які «волею долі опинилися в різних країнах світу та залишили свій слід у суспільному житті та різних галузях діяльності». Другий том книжки містить понад 500 фотографій.

УДК 378.094(477.84)(091)
Сопилюк, Михайло Васильович.
На переломі століть… Становлення і розвиток фахового навчального закладу в Заліщиках в контексті суспільно-історичного розвитку краю / М. В. Сопилюк. – 2-е вид., переоб. і доп. – Тернопіль : Терно-граф, 2013. – 560 с.

Друге видання книги «На переломі століть…», доповнене багатьма новими матеріалами. В ньому розкрито період створення та становлення садівничої школи, висвітлено життя Заліщик в описуваний період. Книга є своєрідним літописом одного з найстаріших аграрних навчальних закладів України, який відзначив своє 125-річчя. Знаково, що книга розійшлася в 15 країн світу, бо така географія перебування випускників. В біографічних портретах особистостей, наведених у книзі, відображено також і особливості епохи, в якій жили ці люди.

УДК 271.4(477.84)(092)
Сопилюк, Михайло Васильович.
Дорогою правди / М. В. Сопилюк. – Чернівці : ПП «Вид. дім «Родовід», 2019. – 192 с.: фото, іл.

Історія рідного краю та історія УГКЦ яскраво висвітлена також в книзі «Дорогою правди». На основі узагальнення і систематизації даних з опублікованих джерел, спогадів, мемуарної і наукової літератури висвітлюється життя і служіння братів – Владики Якова і отця – доктора Єроніма Тимчуків, уродженців села Дуплиська Заліщицького району. Книга – для краєзнавців, істориків, широкого загалу читачів.

УДК 94:355.425.4(477.8)(092)
Сопилюк, Михайло Васильович.
Степан Слободян – провідник ОУН Карпатського краю / М. В. Сопилюк. – Чернівці : Родовід, 2019. – 236 с.: фото, іл.

Видання присвячене уродженцю с. Синьків, Заліщицького повіту Степану Слободяну («Клим», «Єфрем») керівнику Карпатського крайового проводу ОУН кінця 1940-х – поч. 1950-х років. Автор розповідає про основні віхи життя і діяльності С. Слободяна, його соратників по боротьбі з більшовицьким режимом, організацію пропагандистської роботи в УПА. Степан Слободян входив до когорти визначних діячів українського визвольного руху 1940-1950-х років. Він пройшов шлях від рядового члена до провідника цілого Карпатського краю, проявивши себе в складних умовах збройного підпілля не лише вмілим організатором-керівником, але й талановитим пропагандистом і публіцистом. Книга розрахована на істориків, краєзнавців, широке коло читачів, усіх, хто цікавиться героїчною історією УПА та історією рідного краю.

Людмила БУРЯЧИНСЬКА,
завідувачка БІЦ

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту