Зустріч з Віталієм ЛОПУШАНСЬКИМ

Зустріч з Андрієм ЛЕВЧУКОМ,  керівником відділу ГІС UADamage – платформа реконструкції України

20 листопада 2024 року в рамках Дня ГІС відбулася зустріч з Андрієм ЛЕВЧУКОМ, керівником відділу ГІС UADamage – платформа реконструкції України із здобувачами освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

Організатори події викладачі Ольга РУДЬКО та Олександр КУШНІРУК у рамках дисциплін «Цифрові плани і карти» та «ГІС і бази даних».

Руйнування, яких зазнає Україна через війну, створюють безпрецедентні виклики для відновлення інфраструктури, житлових будинків і соціальних об’єктів та ґрунтів. Для ефективного планування цього процесу надзвичайно важливо використовувати новітні технології, які допоможуть оцінити масштаб збитків і створити стратегії реконструкції та відновлення земель, а саме технології ГІС. Так розпочав свою доповідь Андрій ЛЕВЧУК.

У цьому контексті проєкт UADAMAGE, об’єднує провідних експертів у галузі геоінформаційних систем (ГІС) і відіграє ключову роль у відновленні країни. UADamage – це платформа, яка дозволяє створювати цифрові карти пошкоджень, аналізувати масштаби руйнувань і розробляти інтегровані рішення для відновлення. Ця система ґрунтується на використанні супутникових знімків, дронів і сучасного програмного забезпечення для просторового аналізу.

Андрій ЛЕВЧУК – експерт із багаторічним досвідом у геоінформаційних системах поділився унікальними інсайтами, які дозволяють трансформувати складні дані у зрозумілі і практичні результати для відновлення, а саме:

  • дистанційний аналіз за допомогою супутникових зображень та зображень з дронів у поєднанні з алгоритмами штучного інтелекту дозволяють здійснити аналіз пошкоджень будівель та інфраструктури, розрахувати базові витрати на відновлення, створити ефективні плани реконструкції, використовувати діджитал-інструменти для оптимізації планування;
  • оперативне та якісне виявлення вибухонебезпечних предметів (ВНП) на базі штучного інтелекту та супутникового зондування. Підхід UADAMAGE в оцінці замінування територій – це sensor fusion, тобто об’єднання даних з кількох сенсорів одночасно, що дозволяє покращити локалізацію знайдених об’єктів через крос-чек аномалій, виявлених у різних спектрах з різних датчиків. Магнітометр у системі UADAMAGE відіграє ключову роль, оскільки дозволяє виявляти об’єкти на різній глибині під землею;
  • нейронна мережа для автоматичного виявлення кратерів, що утворилися внаслідок бойових дій на полях та сільськогосподарських угіддях, використовуючи супутникові знімки з роздільною здатністю 0,6-0,7 м/піксель, нейромережа наразі ідентифікує кратери з точністю до 70%, а швидкість обробки в сотні раз перевищує мануальну фіксацію кратерів.

Пан Андрій зазначив, що на сьогодні 144,000 км2 заміновано, що робить нашу країну однією з найбільш замінованих у світі. За оцінками експертів, на повне розмінування цих територій може піти до 30 років. Пришвидшити цей процес допоможуть технології UADAMAGE, які дозволяють аналізувати до 5 гектарів на день, використовуючи дрони, сенсори, алгоритми штучного інтелекту та інтерактивні карти для точного планування робіт та саме головне зберегти життя громадянам України.

Відповідно, новітні технології дають змогу обробляти великі площі, пришвидшити процес розмінування та повернути родючі землі до використання набагато швидше.

Девіз цієї зустрічі – разом до відновлення України!!!

Ольга РУДЬКО,
Олександр КУШНІРУК,
викладачі землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту