Заняття-екскурсія в Рівненському обласному краєзнавчому музеї

Заняття-екскурсія в Рівненському обласному краєзнавчому музеї

06 листопада 2024 року для студентів 22-З групи технічного відділення спеціальності «Геодезія та землеустрій» було проведено викладачем Нелею РУСІНОЮ заняття-екскурсія на тему: «Ґрунти Лісостепової зони України» з дисципліни «Основи ґрунтознавства та геології». Екскурсія проходила у відділі природи Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Основна мета заняття – ознайомлення з основними типами та підтипами грунтів Лісостепової зони України й Рівненщини, та умовами їх формування.

Рівненська область знаходиться в північно-західній частині України у двох природно-кліматичних зонах України, що й вплинуло на формування типових ґрунтів даних зон.

Унікальність природи рідного краю представлено в 4 експозиційних залах в приміщеннях музею. У кожній залі відділу представлені експонати, які пояснюють природу формування ґрунтів. Так у першій частині виставки здобувачі освіти познайомились з історичними етапами життя на Землі, які вплинули на формування ґрунтоутворюючих (материнських) порід як глина, вапняні відклади, морени тощо. У другій залі були представлені панорами основних ландшафтів Поліської та Лісостепової зон, кліматичних та гідрологічних умов області. Відзначимо, що клімат області помірно-континентальний, водна сітка налічується 171 річку. Третя частина експозиції присвячена рослинному світу краю та ґрунтам. Зауважимо, колекція монолітів грунтів нараховує 15 екземплярів основних типів ґрунтів, серед них чорноземи вилугувані, сірі лісові, дерново підзолисті, алювіальні та болотні (торфові) ґрунти. У четвертій залі здобувачі познайомились із тваринним світом Рівненщини.

У кожному залі студенти виконували практичні завдання відповідно інструктивної картки. Під час підведення підсумків заняття студенти назвали основні чинники формування ґрунтів, назвали основні заходи збереження ґрунтів та біорізноманіття

Проведене заняття-екскурсія значно розширить поінформованість молоді у питаннях збереженні довкілля, допоможе сформувати компетенції у вивчені ґрунтового покриву.

Неля РУСІНА,
викладач землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту