Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
26 вересня 2024 року студенти ІІ курсу відділення інформаційних технологій разом з викладачем англійської мови І. В. Музичук взяли участь у вікторині, присвяченій Європейському дню мов. Учасники дізналися більше про Європу, її країни, культуру, мови та символи. Вона допомогла не тільки перевірити свої знання про континент, а й розширити їх, дізнавшись цікаві факти про країни Європи та міжнародні мови.
Завдання включали:
- Загальні знання про Європу: від розуміння, звідки походить назва «Європа», до кількості країн на континенті.
- Дати та святкування: коли і де відзначають важливі європейські свята, такі як День Європи або День Європейських мов.
- Культура та символи Європи: значення зірок на прапорі Євросоюзу, гімн Євросоюзу та інші культурні елементи.
- Мови та лексика: міжнародні мови, особливості мови жестів, морзянки та навіть дивовижні факти про слова в інших європейських мовах.
- Цікаві географічні факти: наприклад, найбільша країна в Європі, символи і місця, які поєднують Україну із Європою.
Цей формат сприяв не лише розвитку знань про Європу, а й загальному розумінню важливості міжнародної комунікації та культурного обміну.
700 мільйонів європейців представлені в 46 державах-членах Ради Європи мають можливості відкривати для себе більше мов у будь-якому віці. Це виходить з переконання Ради Європи, що мовне різноманіття є інструментом для досягнення більш глибокого міжкультурного розуміння та є ключовим елементом у багатій культурній спадщині нашого континенту. Тому Рада Європи у Страсбурзі пропагує багатомовність у всій Європі..
Особливого значення набуває уміння спілкуватися в процесі професійної діяльності іноземними мовами. ВСП «РФК НУБіП України» надає можливість майбутнім фахівцям підвищити рівень знань з англійської мови за професійним спрямуванням, враховуючи специфіку їхньої спеціальності. Водночас для громадян України відновлення повноцінного статусу української мови є одним із визначальних факторів перемоги у війні та встановлення миру. Від початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що українська мова є однією із головних цілей окупантів.
Ірина МУЗИЧУК,
викладач англійської мови