Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, встановлений Указом Президента України “Про День охорони праці” від 18 серпня 2006 року. Цей день співпадає з Всесвітнім днем охорони праці (World Day for Safety and Health at Work), який відзначають за ініціативою Міжнародної організації праці (МОП), починаючи з 2002 року у понад 100 країн світу для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від початку індустріалізації виробництва у День пам’яті перших загиблих працівників, започатковане американськими та канадськими працівниками у 1989 році.

Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Підвищення рівня культури охорони праці у суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці на виробництво та у правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників.

2024  року  Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначається  під девізом “Забезпечуємо безпечну і здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату”. За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком від 15 до 24 років працюють у шкідливих умовах праці. А це понад 15% працездатного населення планети.

В Україні працює майже кожен третій працівник віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 млн. громадян. Умови праці та правове поле повинні розвиватися з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпечних виробничих факторів, направлених на збереження життя та здоров’я майбутнього трудового потенціалу нашої країни.

До 28 квітня  на виробничих підприємствах, в установах і  закладах  освіти проводяться різноманітні просвітницькі заходи з питань безпеки праці: навчання, лекції, бесіди, юридичні консультації, спрямовані на формування культури охорони праці. У бібліотеках організовуються книжкові виставки, презентації видань з питань охорони праці та іншої літератури правового змісту.

Відокремлений структурний підрозділ “Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України”  до Всесвітнього  дня охорони праці організував виставку літератури, наочних посібників, засобів навчання, пропаганди та засобів індивідуального захисту, з питань охорони праці.

Експозиція   презентує  навчальну літературу, посібники, нормативно-законодавчі документи з  питань  соціально-трудових відносин та охорони праці, знайомлять з нормативно-правовими документи країн ЄС, що регулюють відносини з найманими працівниками у різних галузях економіки, а також засоби індивідуального захисту.

У підготовці спеціалізованої виставки прийняли участь завідувач бібліотечно-інформаційним центром Бурячинська Людмила Василівна та викладач Христянович Володимир Миколайович.

Анатолій ІВАНЧЕНКО,
викладач будівельних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту