Викладачі та студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» – учасники Міжнародної науково-практичної конференції «МОНІТОРИНГ ҐРУНТІВ. РЕАЛІЇ, ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ»

Викладачі та студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «МОНІТОРИНГ ҐРУНТІВ. РЕАЛІЇ, ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ». Подія була присвячена 60-річчю з дня заснування ДУ «Держґрунтохорона».

Уже 60 років основним завданням державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» є проведення моніторингу родючості ґрунтів для забезпечення реалізації державного контролю за станом основного національного багатства України – ґрунтів. Установа заснована у 1964 році шляхом організації сітки з 25 зональних агрохімічних лабораторій. Нині це атестована наукова державна установа, яку включено в реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави, базується на державній власності й належить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України. Це єдина в державі установа, яка проводить агрохімічне обстеження земель сільськогосподарського призначення з видачею агрохімічного паспорта поля земельної ділянки.

Фахівці 39 наукових установ України та закордону (Великобританія, Іспанія, Італія, Китайська Народна Республіка, Мексика, Республіка Молдова, Словацька Республіка, Сполучені Штати Америки) представили понад 90 тез доповідей, частину з яких було заслухано на пленарній та робочій частині конференції. Тематика тез відповідала напрямам конференції, а саме моніторинг грунтів, боротьба з деградацією та опустелюванням ґрунтів і вплив бойових дій на ґрунтовий покрив України.

Неля РУСІНА та Ольга ПЕТРОВА презентували свої дослідження на тему «Робочий проект землеустрою щодо поліпшення стану сільськогосподарських угідь як ефективний захід щодо збереження, відтворення, охорони родючості ґрунтів».

Зазначимо, що Рівненський регіональний центр державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» є партнером нашого навчального закладу, з яким заключено договір про співпрацю. Нам було дуже важливо долучитись до наукового заходу та до привітань з нагоди 60-річчя утворення установи.

Дякуємо керівництву Державній установі «Інститут охорони ґрунтів України» за запрошення та співпрацю. Адже завдання, які виконує установа, є та будуть особливо важливими при відбудові держави після закінчення війни.

Неля РУСІНА,
голова циклової комісії землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту