Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
18 квітня 2024 року Університет прикладних наук Вайнштефан Тріздорф (Німеччина) розпочав третій проєкт DAAD project no. 57649162 «Digit 3: Data collection and digitalisation with a focus on University Colleges in 2024».
Особливістю цього проєкту є залучення до нього коледжів університетів аграрного профілю України – партнерів HSWT.
14 травня 2024 року на базі Вінницького національного аграрного університету був проведений воркшоп 1 для координаторів цього проєкту від коледжів.
19 вересня 2024 року на базі Національного університету водного господарства та природокористування був проведений воркшоп 2 для координаторів цього проєкту від коледжів.
Привітав учасників воркшопу, гостей НУВГП, професор Ральф ШЛАУДЕРЕР, який озвучив основні завдання та прогнозовані результати реалізації проєкту DAAD-3, побажав учасникам семінару плідної роботи та подякував представникам НУВГП за організацію заходу на високому рівні.
До учасників звернувся ректор НУВГП – Віктор МОШИНСЬКИЙ, доктор с.г. наук, професор, Заслужений працівник освіти України, який зазначив, що спільні погляди на проблеми аграрної освіти та аграрного сектору економіки дають можливість реалізовувати стратегічні проєкти та виходити на новий рівень співпраці. Подякував за багаторічну результативну співпрацю колегам з Німеччини.
Учасниками воркшопу в рамках проєкту «Digit 3: Data collection and digitalisation with a focus on University Colleges in 2024» є координатори проєктів від університетів (НУБіП України, Сумський НАУ, НУВГП, Миколаївський НАУ) та коледжів, які входять до їх структури з Києва, Рівного, Сум, Миколаєва, Чернігова, Бережан, Заліщиків, Ірпіня, Ніжина, Боярки, Вінниці, Мирогощі, Глухова, Охтирки. Координатором міжнародного проєкту від НУВГП є старша викладачка кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства ім. С. Т. Вознюка Алла КУЧЕРОВА.
У програмі заходу були виступи різних напрямів:
– Проєктний захід «Практичний збір даних на підприємствах»: пройдений шлях та отримані результати (представники 16 коледжів учасників).
– Використання методології розрахунку маржинального доходу в практичній діяльності фермерського господарства (Віталій ПОЛЮХОВИЧ, виконавчий директор ТОВ «Користівське»).
– Використання зовнішніх джерел інформації стосовно ринкової та цінової кон’юнктури у прийнятті рішень (Олександр ЛЕСНЯК, к.е.н., доцент кафедри економіки підприємства і міжнародного бізнесу НУВГП).
– Програмне забезпечення для збору даних (Сергій АКСЬОНОВ, AgSet.com | Software solutions for agriculture).
– Обговорення та аналіз зібраних даних виробництва с/г культур (Вадим Петренко, HSWT).
Результати досліджень ВСП «Рівненський ФК НУБіП України» зі збору даних для вирощування баштанних культур представляла Ірина ЯКИМЧУК, координатор проєкту від коледжу та Неля РУСІНА, к.п.н., голова циклової комісії землевпорядних дисциплін.
Надзвичайно насичений та цікавий день для учасників проєкту «Digit 3: Data collection and digitalisation with a focus on University Colleges in 2024» – обмін досвідом, нові знання, відкриті перспективи та можливості, задоволення від спілкування у колі академічної спільноти.
Ірина ЯКИМЧУК,
завідувачка відділення інформаційних технологій