Відкритий виховний захід «Патріоти України – історія рідного міста»

Відкритий виховний захід «Патріоти України – історія рідного міста»

13 березня 2024 року відбулося відкрите засідання клубу «Моя маленька Батьківщина» з інтерактивним проектом «Патріоти України: історія і сучасність». Тема  події – «Сторінками історії міста Рівне».  Незмінним спікером проекту була Галина БУСЛЕНКО. Її співрозмовниками та гостями стали заступник директора з виховної роботи Олександр ТАЛІМОНЧУК,  провідний бібліотекар бібліотеки Рівненської медичної академії Тамара КАРПЕНКО,  студентка 11-Д групи Мар’яна КАРПЕНКО та завідувачка БІЦ ВСП «РФК НУБіП України» Людмила БУРЯЧИНСЬКА. Учасники події студенти 21-З та 21- ДЗ груп.

«Патріотизм, війна, історія і сучасність – актуальні теми досліджень, дискусій, обговорень, слухань.. Але сьогодні ми будемо слухати про історію нашого чарівного міста періоду Марії Несвицької, князів Любомирських та інших періодів за більше ніж сімсот річну його історію. Також  будимо обговорювати  сучасні проблеми збереження пам’ятників та шукати шляхи вирішення проблем» – зауважила Галина Михайлівна.

Провела здобувачів освіти історичними шляхами Рівного Тамара Наумівна КАРПЕНКО.  Вона  зазначила, що перша відома писемна згадка про Рівне як одного з населених пунктів Галицько-Волинського князівства датована 1283 роком. Це запис латинською мовою у польській хронiцi «Рочнiк капiтульний краковск». А далі були історичні згадки різних століть і років. У своїй розповіді пані Тамара піднімала питання збереження історичної пам’яті як цілого народу, так і свого роду, родини, сім’ї.

Під час події звучали вірші та пісні про місто у виконанні студентки 11-Д групи Мар’яни КАРПЕНКО.

Працівники бібліотечно-інформаційного центру підготовили книжкову виставку  «Рідне місто моє..».  Людмила БУРЯЧИНСЬКА ознайомила присутніх із ювілейним виданням «Пересопницьке Євангеліє: витоки і сьогодення», сучасним виданням «Острозької Біблії», науковим ілюстрованим виданням Володимира Недяка «Україна – козацька держава».

Захід пройшов в теплій дружній атмосфері – насичено, цікаво і плідно.

Галина БУСЛЕНКО,
викладач землевпорядних дисциплін,

науковий керівник клубу «Моя маленька Батьківщина»

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту