Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
14.03.2024 Неля КИЙКО провела відкрите заняття з дисципліни «Земельне право» на тему: «Набуття права власності на землю» для здобувачів освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» третього курсу 31-З групи.
Мета заняття: ознайомити студентів з основними новелами земельного права щодо набуття права власності на землю.
Тип заняття за змістом – інформаційна лекція. Використанні засоби навчання: мультимедійна презентація «Набуття права власності на землю», інформаційні відеофільми відеотеки Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру «Шість кроків для приватизації земельної ділянки» та «Приватизація земельних ділянок в умовах воєнного часу».
Кийко Н.М. розглянула наступні питання:
1. Способи набуття права власності на землю
2. Приватизація земельних ділянок.
Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним Кодексом або за результатами аукціону.
Запрошений гість юрист благодійного фонду «Рокада», від проєкту, що реалізується у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» Юлія КАРПОВЕЦЬ ознайомила здобувачів із набуттям права власності на землю на підставі цивільно-правових угод і спадкування земельних ділянок.
Цивільно-правовий договір (угода) – це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Цивільно-правова угода укладається у вигляді договору. Зокрема, угоди можуть бути спрямовані на передачу прав власності та відчуження земельної ділянки, на передачу окремих повноважень власника чи на обмеження власника в реалізації ним деяких повноважень. Відповідно до чинного законодавства щодо землі можна укладати такі види цивільно-правових угод: договір купівлі-продажу, договір міни, договір дарування, договір ренти, договір довічного утримання, договір оренди, договір концесії, договір застави, договір встановлення сервітуту, договір емфітевзису, договір суперфіцію, заповіт (спадковий договір).
На занятті студенти одержали необхідні знання з набуття права власності на землю для розроблення курсового та дипломного проєктів та майбутньої професійної діяльності.
Неля КИЙКО,
викладач земельного права