Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
1 жовтня для здобувачів освіти коледжу було проведено круглий стіл приурочений до Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва – «Українське військо: від козака до кіборга», ці державні свята у хронології святкування поєднуються зі святом, яке відзначає Православна церква України, а саме – Покрова Пресвятої Богородиці. Ці свята традиційно та законодавчо тісним чином пов’язані між собою, день символізує пошану до всіх, хто захищає і продовжує захищати незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України. Свято є виявом вдячності як чоловікам, так і жінкам, які служать або служили у збройних силах та інших силових структурах країни.
День захисників і захисниць України є не тільки символом шани до воїнів. Він підкреслює роль жінок у збройних силах. У сучасній українській армії жінки активно залучені до бойових дій, обіймають командні посади та виконують важливі функції в різних структурах оборони.
Цей день також слугує нагадуванням про важливість національної єдності та підтримки захисників. У цей день по всій країні проводяться урочисті заходи, покладання квітів до меморіалів, хвилини мовчання в пам’ять про загиблих. Важливу роль відіграє і церковна традиція — багато вірян моляться за здоров’я військових та мир в Україні.
День захисників і захисниць України — це не лише день пам’яті та вдячності, а й день національної гордості та відданості рідній землі. Він символізує непереможний дух українського народу та вічну пам’ять про тих, хто віддав своє життя за незалежність України. Це свято продовжує розвиватися, адже кожен новий рік приносить нові приклади героїзму та самовідданості з боку українських захисників, які стоять на варті миру та безпеки.
Українське козацтво було організованою військовою силою, яка боронила власні землі, презентувало українство на міжнародній сцені, організувало Запорозьку Січ та спромоглося продовжити державотворчі традиції Русі створивши державу Військо Запорозьке або Гетьманщину, кордони якої були визнані відповідно до тодішнього міжнародного права. У середовищі козацтва шанували Богоматір, вважали її своєю заступницею на полі бою.





Юрій КОНЯХІН, Владислав КРОТЮК, Віктор МИШКОВ,
викладачі історії