Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
З 31 січня до 02 лютого 2024 року директор коледжу, заступники директора, завідувачі відділень, голови циклових комісій та керівники структурних підрозділів коледжу долучилися онлайн до традиційного університетського семінару-навчання керівників підрозділів, науково-педагогічних та педагогічних працівників. У перший день він зібрав у залі НУБіП України понад 150 учасників, понад 200 учасників доєдналися дистанційно.
Відкриваючи засідання, ректор Станіслав Ніколаєнко, зазначив, що такі зустрічі наших освітян, до яких долучаються керівники відповідних державних структур, допомагають впевненіше увійти у новий семестр. Дисципліна, відповідальність, якість навчання – ключові моменти роботи колективу Університету.
У перший день заслухали п’ять доповідей на актуальні тематики.
Перша – професорки кафедри інформаційних систем і технологій НУБіП України Олени Кузьмінської – «Штучний інтелект в університетській освіті: заборонити не можна використовувати». Вона була цікавою і насиченою. Доповідач – заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Іван Назаров, присвятив свій виступ постакредитаційному моніторингу освітніх програм. Руслан Гурак озвучив актуальну тему «Забезпечення якості освіти в умовах воєнного стану». Анна Павленко, начальник Голосіївського управління Київського міського центру зайнятості, зробили аналіз ринку праці та презентувала активні програми зайнятості. Озвучена тематика виявилася вельми актуальною і викликала дискусію.
У другий день першим перед академічною громадою виступив президент НААН, академік Ярослав Гадзало, який детально висвітлив проблематику сучасного стану та перспектив розвитку аграрної науки України, закцентував на внеску вітчизняних вчених у забезпеченні продовольчої безпеки, науково-технологічному супроводі аграрної сфери в умовах воєнного стану й розробленні питань її повоєнного розвитку.
Про національні грантові можливості та конкурси наукових проєктів змістовну доповідь представила виконавча директорка Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька.
Високий інтерес науковців викликав й виступ керівника новоствореного «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігоря Таранова щодо можливостей українських учасників Рамкової програми Горизонт Європа.
Надалі заслухали презентацію щодо розвитку потенціалу української освіти, молоді та спорту в межах наскрізних пріоритетів Програми ЄС Еразмус+ – координаторки проєкту Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлани Шитікової.
Актуальність та переваги відкритої науки в університетах, в контексті досліджень вчених Інституту вищої освіти НАПН, відзначила у доповіді директорка цієї наукової установи – Ірина Драч.
Проблематика, очікування та виклики для аграрної сфери країни за реалізації принципів, закладених у Європейському зеленому курсі та Спільній аграрній політиці ЄС, викликали неабиякий інтерес у слухачів з доповіді координаторки проектів Міжнародної благодійної організації «Інформаційний центр «Зелене досьє» Катерини Шор.
Завершив програму другого дня семінару – тренінг від докторанта Інституту цифровізації освіти НАПН, доцента кафедри інформатики та прикладної математики Криворізького державного педагогічного університету Ірини Мінтій щодо використання сервісу VoSViever для візуалізації бібліометричних мереж.
Третій і завершальний день університетського семінару-навчання керівників підрозділів, науково-педагогічних та педагогічних працівників був присвячений виключно практичним аспектам діяльності університету, характеризувався динамічністю та конкретними кейсами.
Про основні принципи організації вступної кампанії 2024 року доповів відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Ковалевський.
Актуальну проблематику особливостей підготовки до акредитації освітніх програм у 2024-2025 навчальному році підняли у виступах завідувач навчально-методичного відділу Лариса Кліх та завідувач відділу аспірантури Віталій Вакуленко.
На специфіку організації практичного навчання студентів університету наголосив у доповіді заступник начальника навчального відділу з практичного навчання Олег Бачинський.
Важливість ефективного використання навчального порталу для підтримки денної та дистанційної форм навчання розкрив у виступі Максим Мокрієв, керівник центру дистанційних технологій навчання.
Професорка кафедри соціальної роботи та реабілітації Інна Осадченко представила авторські методики реалізації психологодидактичного підходу до навчання в університеті у контексті загальної емоційної кризи. А її колега – доцентка кафедри психології Людмила Омельченко яскраво доповіла про психологічні чинники ефективного педагогічного спілкування.
Колектив ВСП «РФК НУБіП України» щиро вдячний, що перебуваючи у структурі потужного українського університету, має можливість долучатися до таких заходів, які надихають, мотивують, дають зрозуміння, того, що відбувається в освіті, які ставити перед собою завдання і як їх вирішувати.
Людмила БАЛДИЧ,
Заступник директора навчальної роботи