Туристсько-краєзнавча експедиція Закарпаттям

Туристсько-краєзнавча експедиція Закарпаттям студентського активу коледжу

Впродовж 11-13 квітня відбулася туристсько-краєзнавча експедиція студентського активу коледжу Закарпаттям. Маршрут експедиції м. Рівне – Державний історико-культурний заповідник “Тустань”– м. Хуст–– м. Мукачево – м. Рівне.

У експедиції взяли участь студенти І та ІІ курсів економічного відділення та відділення програмування. Організатори Кристопчук Т. Є., Сорока М. В.

Під час екскурсії студенти відвідали с. Урич, Львівської області, зокрема фортецю Тустань. Сьогодні Тустань — це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Одночасно Тустань є цікавою пам’яткою геології, а також унікальною історичною знахідкою.. Музей історії Тустані є частиною Державного історико-культурного заповідника “Тустань”. Його було створено 1997 року для збереження та експонування археологічних знахідок, що були виявлені на території місцевої фортеці. Крім того, природний ландшафт, який оточує Тустань, є частиною національного парку “Сколівські Бескиди”.

Також відвідали місто Хуст —  перлина Українських Карпат, яка давно вабить туристів до себе. Тут побачили і руїни старовинного замку, незабутні пам’ятки культури з неповторною архітектурою, термальні джерела, парк квітучих сакур. А ще кожного року ранньою весною сюди з’їжджаються люди звідусіль, адже тут знаходиться  відома долина нарцисів поблизу міста Хуст. Недалеко від міста Хуст знаходиться селище Велятино, санаторій якого славиться своїм цілющим лікуванням. Місцевість відома своїми мінеральними водами і термальними джерелами, що лікують від багатьох недуг.

Не оминули і село Іза, відоме на всю Україну своїми неповторними плетеними виробами з лози. Рухаючись головною вулицею, мали нагоду роздивитися чимало виробів з лози, що стоять просто на подвір’ях.

Відвідали також по-справжньому європейське, затишне закарпатське містечко, що вражає своєю красою у будь-яку пору року – місто Мукачево. Це охайне, затишне місто на берегах ріки Латориці. Воно розташоване на рівному плато, і лише замкова гора велично здіймається над старовинними вулицями. Побувати у Мукачевому і не відвідати замок “Паланок” — все одно, що гуляти Парижем і не побачити Ейфелевої вежі. Замок “Паланок” можна побачити з будь-якої точки, з фортецею пов’язана і назва міста, і його доля. Подейкують, ніби будівля замку коштувала робітникам великих мук — від того й містечко назване Мукачевим. Інша версія стверджує, що люди з великими муками долали карпатські перевали, щоб дістатись селища. Але існує ще третя, суто прозаїчна версія, позбавлена жодних мук: колись на Латориці стояв млин, на якому мололи борошно — муку.

Саме місто дуже мальовниче, в центрі розташована пішохідна зона: затишний бульвар, площа з міською ратушею. Ратуша була зведена лише у 1906 році, але над площею також височіє Кафедральний костел Святого Мартіна — покровителя міста. Поряд з ним міститься готична каплиця Святого Йосипа, оздоблена середньовічними розписами. На площі можна побачити пам’ятник святим Кирилу та Мефодію — тим файним хлопцям, які створили для нас кирилицю.

Закарпаття не оминали своєю увагою Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич, Василь Стефаник, Марко Черемшина, Костянтин Станіславський та багато інших письменників України.

Матеріали краєзнавчої експедиції як методу соціального виховання студентської молоді будуть представлені на щорічну виставку студентської творчості.

Тетяна КРИСТОПЧУК,
голова циклової комісії гуманітарних дисциплін,
Тетяна СОРОКА,
викладач української мови

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту