Туристсько-краєзнавча експедиція Прикарпаттям студентського активу коледжу

Туристсько-краєзнавча експедиція Прикарпаттям студентського активу коледжу

Впродовж 11-13 жовтня відбулася туристсько-краєзнавча експедиція студентського активу коледжу Прикарпаттям, в рамках тижня циклової комісії гуманітарних дисциплін, який відбувається на економічному відділенні. Маршрут експедиції м. Рівне – с. Зарваниця – м. Івано-Франківськ – м. Яремче –– м. Рівне.

У експедиції взяли участь студенти І та ІІІ курсів економічного відділення, відділення інформаційних технологій, будівельного відділення. Організатори Кристопчук Т. Є., Сорока М. В.

Під час екскурсії студенти відвідали с. Зарваниця.  Для християн усього світу Зарваниця добре відома чудотворною іконою і цілющим джерелом, біля якого з’являлася Божа Матір. Зараз на цьому місці споруджено Зарваницький духовний центр — комплекс церковних споруд з Собором Зарваницької Матері Божої, що належать Українській греко-католицькій церкві. Щороку сотні тисяч паломників приходять сюди на прощу. Також відвідали місто Івано-Франківськ —економічний і культурний центр Прикарпаття. Один із трьох головних центрів історико-географічного регіону Галичина. Назване 1962 року на честь Івана Франка.  Наступною зупинкою було м. Яремче — кліматичний курорт і центр «зеленого» туризму Прикарпаття та цілої Гуцульщини. Не забули і про сувенірний ярмарок (на яремчанських ярмарках можна придбати вироби народних промислів та ремесел Гуцульщини – вишиті сорочки, плаття, рушники, ґердани (плетені з бісеру жіночі прикраси), вироби з овечих шкур та шерсті (ліжники, кожухи, гуцульські килими), керамічний та глиняний посуд, безліч дитячих дерев’яних забавок). Відвідали також Стежку Довбуша в Яремче – це дивовижний художньо-меморіальний комплекс, який починається в заповідному урочищі під назвою «Дрібка». Не оминули й гірськолижний курорт Буковель. А також с. Криворівня, відоме в Україні, в першу чергу, завдяки видатному українському письменнику, політичному і громадському діячу Іванові Франку. Іван Якович за запрошенням відомого фольклориста Гуцульщини Володимира Гнатюка вперше приїжджає в Криворівню ще у кінці позаминулого століття, згодом він обирає Криворівню для свого постійного літнього відпочинку і приїздить сюди майже щоліта зі сім’єю протягом 12-ти років. У Криворівні відпочивали також Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич, Василь Стефаник, Марко Черемшина, Костянтин Станіславський та багато інших. Саме тут написав Коцюбинський повість “Тіні забутих предків”, а через півстоліття зняв свій відомий фільм з такою ж назвою Сергій Параджанов. По дорозі додому заїхали до Монастириська – місто в Тернопільській області. В ньому декілька цікавих пам’ятників. Дуже гарний і вдалий ряд бюстів діячів, що брали участь у будівництві державності України: Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Дмитро Вишневецький-Байда, Петро Конашевич-Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Степан Бандера. Далі, вже на головній вулиці, постає величезна будівля тютюнової фабрики. Заснована вона була ще аж 1797 року, італійським шляхтичем Карлом Бако де Гетте (до речі, власник Монастириськів з 1844 по 1867 ік), як Державна фабрика тютюну та сигарет (перша в Галичині); головна архітектурна домінанта – костел, що споруджений Йосипом Потоцьким за часів володіння ними Монастириськами.

Матеріали краєзнавчої експедиції як методу соціального виховання студентської молоді будуть представлені на щорічну виставку студентської творчості.

Тетяна КРИСТОПЧУК, Мирослава СОРОКА
викладачі гуманітарних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту