Тематична зустріч «Утилізація відходів в країнах ЄС та в Україні апсайклінг, ресайклінг, фрісайклінг»

Тематична зустріч «Утилізація відходів в країнах ЄС та в Україні: апсайклінг, ресайклінг, фрісайклінг»

Проблема утилізації відходів є однією з найгостріших екологічних та соціальних проблем нашого часу. У світі щороку утворюється мільярди тонн сміття, значна частина якого не утилізується належним чином, що спричиняє серйозні наслідки для довкілля, здоров’я людей та економіки.

Як утилізувати відходи? – дізнались студентів 2-го курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» та члени екологічного гуртка «Джерело» на тематичній зустрічі «Утилізація відходів в країнах ЄС та в Україні: апсайклінг, ресайклінг, фрісайклінг» на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, яка відбулась19 листопада 2024 року.

Спікер заходу Анастасія МЕЛЬНИК-МАНЬКОВСЬКА – дизайнерка, екологиня та апсайклінгиня.

Утилізація відходів – це комплекс заходів, спрямованих на повторне використання або безпечну переробку відходів з метою мінімізації їхнього негативного впливу на довкілля і підвищення ефективності використання ресурсів. З огляду на глобальні екологічні виклики, утилізація є важливим елементом сталого розвитку. Так розпочала свій виступ пані Анастасія.

Спікерка детально зупинилась на методах вторинної переробки відходів – апсайклінгу та ресайклінгу. Апсайклінг – це не просто переробка старих речей, а виготовлення із них нових, а ресайклінг багаторазове використання ресурсів за рахунок повної переробки відходів від стану сировини до стану готового продукту. Фрісайклінг – новий тип поводження з непотрібними речами та предметами, що полягає у віддаванні непотрібних речей чи обміну їх на щось інше. Усі три методи пропагують абсолютно різну концепцію переробки відходів, зазначила спікерка.

У ході зустрічі учасники дізнавалися звідки з’явився апсайклінг і як він може допомогти місту, громаді та навіть місцевому бізнесу. Пані Анастасія доводила на прикладах, що апсайклінг це не лише екологічно та ощадливо, але й красиво.

Особлива увага в розмові була приділена методу переробки відходів – рециклінгу. Одним з основних видів сміття для рециклінгу є пластик, який несе велику загрозу для природи. Саме на сортуванні, переробці в країнах ЄС та в Україні, маркуванні і вторинному використанні пластику зупинилася виступаюча.

Говорили про такий метод утилізації відходів як спалювання, який науковці вважають шкідливим для екології, бо збільшуються викиди вуглекислого газу у повітря.

Торкнулися теми війни, адже вона приносить руйнування і з’являється багато будівельного сміття. Як можна буде використати його в мирний час, розповіла екологиня.

Під час обговорення всі учасники зустрічі зазначили, що починати дбати про чисту екологію треба зараз, і починати з себе, тобто сортувати сміття вдома, здавати його у пункти прийому для подальшої вторинної переробки. Все це ми маємо робити для того, щоб дихати чистим повітрям, споживати чисті продукти та користуватися чистими ґрунтом та водоймами.

Стефанія МАЛИМОН,
викладач екології, керівник наукового гуртка «Джерело»

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту