Тематична зустріч «Рівень безпеки та якості питної води та водойм Рівненщини»

19 березня 2025 року студенти 21-М та 22-М груп спеціальності «Менеджмент», які вивчають дисципліну «Основи екології» та члени наукового екологічного гуртка «Джерело» студенти 22-З групи спеціальності «Геодезія та землеустрій» стали учасниками тематичної зустрічі «Рівень безпеки та якості питної води та водойм Рівненщини», організованої викладачем екології Стефанією МАЛИМОН за сприяння Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. Подія приурочена  Всесвітньому дню охорони  водних ресурсів.

Із здобувачами зустрічалися головний спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Ірина ХУДОБА, викладач кафедри «Гідравліка» НУВГП, доцент кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин Анатолій  КАРПЮК, викладач екології психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету Ольга ЯКУТА.

На зустрічі піднімались питання стану водних ресурсів України та, зокрема, Рівненщини. Так,  характеристику та аналіз якості водойм Рівненщини представила слухачам Ірина ХУДОБА. Пані Ірина звернула увагу присутніх на проблеми глобального кругообігу води у природі, нестачу прісної води у майбутньому, опріснення морської води, впливу води на зміну клімату та роль води для людини.

Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» забезпечує безперебійну роботу системи водозабезпечення населення міста Рівне та очищення стічних вод. Анатолій КАРПЮК  розповів про технічні характеристики свердловин  для подачі води та процеси її обробки. Очільник Рівнеоблводоканалу зауважив, що воду з кранів у місті Рівне можна використовувати як питну і не боятися її споживати. 

Під час зустрічі відбулася дегустація води на смак: з крана, мінеральна та очищена фірмою «Аква-вода». Студенти намагалися визначити за смаком, яку воду вони п’ють, але це вдалося не всім. Для присутніх фахівців ця ситуація залишилася загадкою: чи дійсно вони визначили воду за смаком, чи просто вгадали?

Підводячи підсумки  Стефанія МАЛИМОН підкреслила значення таких зустрічей для формування екологічної свідомості майбутніх спеціалістів, щодо використання та збереження водних ресурсів. Адже, вода – це життя, а чиста вода – основа здоров’я. Тож нехай сьогоднішня зустріч надихне присутню молодь на дії для подолання кризи водопостачання і санітарії, дбайливе ставлення до водних ресурсів та економію питної води. 

Стефанія Малимон,
викладач екології, керівник наукового гуртка «Джерело»

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту