Taras Shevchenko is a linguistic innovator,
the most important personality in Ukrainian
literature, an apostle of personal liberty and
the prophet of a free Ukraine.

W. Kirkconnell

09.03.2024 студенти 11-Ю та 11-ІП груп разом з викладачем Оксаною Лисяк  відзначили 210-й День народженняТараса Григоровича Шевченка під час літературної вітальні з англійської мови на тему: «Тарас Шевченко – національний бард України», яка проходила у БІЦ коледжу.

Ім’я Тараса Шевченка – своєрідний символ України. Він не лише видатний поет і художник, національний герой, а й відомий і шанований в усьому світі митець. Про нього з повагою висловлювались видатні особистості різних країн і народів: літературознавці, культурні діячі, президенти.

Великому Кобзареві встановлено  1384 пам’ятники по всьому світу. З них 1256 — в Україні та 128 — за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури.

Англійська мова, якою зараз говорять і яку розуміють на всіх континентах, представила Шевченка для світової читацької громади найбільше. Дотепер над донесенням Шевченкового слова до англомовного читача працювало понад 80 перекладачів. Майже всі поезії Шевченка відтворюють англійською мовою.

Під час презентації «T.Shevchenko’s life and creative way» / «Життя і творчий шлях Тараса Шевченка» студенти ще раз пригадали основні моменти з життя і творчого шляху видатного генія.

Наші здобувачі освіти також з великою шаною до національного барда України декламували вірші Шевченка англійською та українською мовами на літературній світлині.

Після перегляду відео англійською мовою «Taras Shevchenko Museum. Toronto, Canada» / «Музей Тараса Шевченка. Торонто, Канада», студенти проходили тест, відповідали на запитання, дискутували, показуючи розуміння важливості постаті Шевченка не лише для української, а й для світової літератури, культури, національної свідомості.

Для багатьох народів Тарас Григорович є прикладом людяності й патріотизму, прикладом того, як треба любити Батьківщину і саме життя, як любити людей і прагнути ідеального суспільства, а в ньому – справедливості. Думки й почуття, втілені в творах Т. Шевченка, непідвладні часу й актуальні в усьому  світі. Вони не залишають нас байдужими, знаходять відгук у наших серцях.

Оксана ЛИСЯК,
викладач англійської мови

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту