Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
Щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня проходить міжнародна акція «16 днів проти насильства». Основною її метою є привернення уваги суспільства до проблем подолання домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорсткого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.
Всеукраїнською акцією «16 днів проти насильства» охоплюються такі важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими можливостями – дату, яка нагадує нам про те, наскільки важливими є рівні права, гідність і можливості для кожної людини, незалежно від фізичних чи ментальних особливостей.
Чому цей день важливий?
Міжнародний день людей з обмеженими можливостями – це не просто нагода шанувати тих, хто долає щоденні труднощі, а й можливість для кожного з нас задуматися над тим, як ми можемо зробити світ інклюзивним і відкритим для всіх. У суспільстві без бар’єрів кожна людина має шанс реалізувати свій потенціал, незалежно від обмежень. Це не лише питання справедливості, а й основа для створення здорового, толерантного та згуртованого світу. Життя людей з інвалідністю часто сповнене прикладів незламності, натхнення та боротьби. Вони не лише долають фізичні чи соціальні бар’єри, але й демонструють, що мрії та цілі – досяжні для кожного.
Серед тих, хто надихає своєю силою духу та досягненнями, варто згадати видатних українських спортсменів, героїв нашого часу,які були присутні на творчій події. Дзюдоїстка Анастасія Гарник стала золотою призеркою Паралімпійських ігор-2024. Це були її другі Ігри, і після невдачі у 2020 році, коли вона посіла п’яте місце, Анастасія повернулася сильнішою, довівши собі й усьому світові, що наполегливість і віра в себе здатні творити дива.
Інший приклад – заслужений майстер спорту України Іван Сівак, який втретє здобув три золоті нагороди на Кубку світу зі спортивних танців на візках. Його виступи не лише про спорт, а й про мистецтво, естетику та красу руху, які не знають обмежень.
Слова таких людей звучать потужно і надихаюче: ”Неважливо, як багато ти втратив, важливо – як ти це використовуєш, щоб стати сильнішим,” – каже Анастасія Гарник. ”Танець – це мова, яку розуміють усі. Він об’єднує, надихає і дарує віру в те, що краса в нашому русі – всередині нас,” – зазначає Іван Сівак.
Одним із центральних елементів заходу стали виступи художніх колективів, до складу яких входять як діти, так і дорослі. Це яскравий приклад того, як творчість об’єднує людей, руйнує стереотипи та дарує радість. Ці виступи не лише показують талант і самовираження, але й доводять, що мистецтво – це універсальна мова, яка не знає обмежень.
Створення суспільства без бар’єрів – це завдання не лише для урядів чи громадських організацій, кожен із нас може зробити свій внесок.
Вікторія БІКУС,
здобувачка освіти земельно-правового відділення,
Ірина МАТКОВСЬКА,
викладач юридичних дисциплін