17 травня розпочалась наша драйвова подорож у Закарпаття, перша локація – Синевирський перевал…. Помилувались красою Українських Карпат, зробили декілька фото на згадку з чудовими краєвидами та гайда на ексурсії.

Перше відвідане нами місце – Реабілітаційний центр бурого ведмедя (Єдиний в Європі). Мета центру – реабілітація бурих ведмедів, які зазнали жорстокого поводження, потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв’язку з порушенням законів України, відтворення їх природної популяції.

Наступний об’єкт – Еко-парк «Долина вовків». Його метою було надання реабілітації тваринам, та збереження тварин. Спочатку у парку проживало дев’ять дорослих вовків і дев’ять вовченят. У кожного з них була своя  історія.. Нині тут велика різноманітність тварин – лев, тигр, верблюди, олені.

Потім ми здійснили прогулянка до озера Синевир, безумовно, одне з найкрасивіших місць нашої країни. Найбільше озеро Українських Карпат. Входить до складу Національного природного парку «Синевир», одне із семи природних чудес України. Вважається найцікавішим об’єктом Національного природного парку «Синевир».

Після ряду екскурсії, попрямували до готелю для поселення в зручні та комфортні номера двох-трьох та чотирьох-місні.

Другий день нашої подорожі теж розпочали доволі активно з відвідин історично-стратегічного об’єкту «Бункер» у селі Верхня Грабівниця – одна з найкраще збережених пам’яток Другої світової війни на так званій «Лінії Арпада». Лінія Арпада – низка оборонних об’єктів 1939-1944 рр., що тягнулися близько 600 км основним карпатським хребтом.

Після бункеру помандрували у замок «Паланок» (пам. архітектури XVI ст.) – унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів.  Другий активний день закінчували відпочинком у комплексі термальних вод «Жайворонок» у місті Берегово. Термальні води Закарпаття відомі на всю Україну своїми лікувальними властивостями, тому що містять різноманітні мінерали та мікроелементи. Весь секрет у тому, що вода, якою наповняються басейни комплексу, йде прямо зі свердловин глибиною 1200 м.

Останній день нашої мандрівки відвідали Тустань – фортеця Карпатської лінії оборони, яку було споруджено  в ІХ столітті на скелях міста Урич. ЇЇ призначенням був митний контроль на «шовковому» та «соляному» шляхах. Фортеця – унікальна споруда що не має аналогів у світі. Її дерев’яні елементи поєднувались з природним скельним ландшафтом, роблячи укріплення майже неприступним для загарбників.

Набравшись позитивних емоцій, придбавши сувенірів на згадку, а також поласували традиційних закарпатських страв, ми повернулись додому.

Дякуємо нашим захисникам та захисницям за можливість здійснити мандрівку. Слава Україні!!!


Віктор МИШКОВ,
викладач історії

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту