Люди, які долають найскладніші виклики, що випадають на їхню долю, заслуговують на наше захоплення, вдячність і повагу. Одним із таких є Євген Сивопляс – 39-річний ветеран війни, військовослужбовець 3 ОБШр із Чернігова, який попри втрату правої ноги внаслідок травматичної ампутації продовжує надихати інших своїми вчинками та ініціативами. Євген не лише герой на полі бою, а й у мирному житті. Він очолює громадську організацію «Зруш скелю», метою якої є розвиток безбар’єрного простору в Україні. Його діяльність спрямована на те, щоб ми всі могли краще розуміти людей із інвалідністю та навчитися жити у світі, де немає бар’єрів – ані фізичних, ані психологічних.

В рамках популяризації безбар’єрного простору Євген Сивопляс організовує унікальні заходи. Наприклад, сьогодні у Рівненській обласній бібліотеці для молоді (Молодіжний простір «Нота») відбулися соціальні експерименти, учасниками яких були здобувачі освіти земельно-правового відділення:

«Дві години життям людини з порушенням зору», де здобувачі освіти мали змогу відчути, як це – орієнтуватися у світі, не бачачи його;

«Дві години життям людини з порушенням функції нижньої кінцівки», що дало можливість спробувати пересуватися у просторі без повної мобільності. Повагу до людей, які пережили важкі випробування, потрібно виховувати не тільки словами, а й власними діями. Інвалідність – це не вирок, а виклик. Такі люди, як Євген Сивопляс, доводять, що немає нічого неможливого, коли є бажання жити, розвиватися й допомагати іншим. Їхній приклад надихає боротися зі своїми труднощами, бути сильними й не байдужими. Усвідомлення важливості рівності та підтримки має стати частиною нашої культури. Доступний простір, толерантність і можливість реалізувати себе – це базові права кожної людини. Ізолювати чи недооцінювати когось через його фізичні можливості – це найбільша помилка, яку може допустити суспільство.

Даний захід проходив в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Щиро дякуємо Євгену Сивоплясу та Молодіжному простору «Нота» за можливість прийняти участь у соціальному експерименті. Такі заходи вчать емпатії, розумінню та усвідомленню, наскільки важливими є підтримка, доступність і створення інклюзивного середовища.

Відеосюжет та інтерв’ю здобувача освіти 21-Ю групи Болотнікова Іллі про даний захід доступно за посиланням.

Вікторія БІКУС,
здобувачка освіти земельно-правового відділення,
Ірина МАТКОВСЬКА,
викладач юридичних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту