Семінар-практикум «Особливості обробки даних дистанційного зондування Землі»

Семінар-практикум «Особливості обробки даних дистанційного зондування Землі»

26 квітня 2024 року Олег КАЧАНОВСЬКИЙ провів семінар-практикум із членами наукового гуртка «Картограф» на тему «Особливості обробки даних дистанційного зондування Землі».

Мета семінару-практикуму:

– ознайомити здобувачів освіти з інтерпретацією (дешифруванням) та аналізом супутникових знімків;

– набуття умінь щодо дешифрування космічних знімків, які розміщені на ресурсі Google «EO browser».

Під час теоретичної частини засідання Олег Ігорович ознайомив гуртківців із особливостями вибору знімків із супутників (Sentine1 1, Sentinel 2, Sentinel 3, Sentinel 5P, Landsat, Envisat Meris, MODIS, Proba V, GIBS) для вирішення різних напрямів досліджень у галузі землеустрою, екології, лісництва тощо. Керівник гуртка зазначив, що EO browser – переглядач доступних онлайн знімків середньої і низької роздільної здатності від Європейського космічного агентства.

Практичній частині студенти цифрували і відобразили на карті динаміку вирубки лісового масиву з 2005 по 2022 р. на основі космічних знімків Sentinel 2 на прикладі території Клеванського лісництва Клеванського лісового господарства.

На засіданні гуртківці представили сформовані плани мисливських угідь Рівненського району. В результаті проведених робіт було створено планово-картографічний матеріал для 40 мисливських господарств Рівненського району. Дослідження було проведено в рамках наукового консультування Рівненської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Олег КАЧАНОВСЬКИЙ,
керівник наукового гуртка «Картограф»

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту