Семінар на тему «Штучний інтелект в ГІС»

Семінар на тему: «Штучний інтелект в ГІС»

У рамках тижня циклової комісії землевпорядних дисциплін 12 березня 2024 р. викладач землевпорядних дисциплін Олег КАЧАНОВСЬКИЙ провів семінар на тему «Штучний інтернет в геоінформаційних системах» для здобувачів освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

Захід проходив у формі розгорнутої бесіди.

Свою доповідь Олег Ігорович розпочав з того, що штучний інтелект перестав бути «нудним», а став широко використовуватись бізнесі. Опитування McKinsey Global Institute показало, що у 2022 році 50% компаній у всьому світі намагалися якимось чином використовувати штучний інтелект, у 2017 році їх було лише 20%. Сьогодні на ринку праці затребувані спеціалісти у даній галузі. Так,  згідно з даними PitchBook, за останні 12 місяців великі американські компанії з індексу S&P 500 придбали 52 стартапи зі штучним інтелектом. Дані PredictLeadsзасвідчують, що та сама група фірм щомісяця публікувала приблизно 7 тис. оголошень про роботу для експертів зі штучного інтелекту та машинного навчання. А це у 10 разів частіше, ніж у першому кварталі 2020 року.

Основними відомими інструментами штучного інтелекту на сьогодні є Gmail компанії Google, Open AI компанії Midjourney, GPT-3, Copilot на GitHub, платформі Microsoft. Перевагами штучного інтелекту є те, що він може видобувати, опрацьовувати та генерувати  великий об’єм інформації. Завдяки цьому фахівці ГІС почали використовувати у своїй діяльності, щодо створення різноманітних тематичних карт, проведення досліджень галузі землеустрою, екології та фотограмметрії.

Олег Качановський продемонстрував у режимі реального часу можливості ШІ у вирішенні не складних геодезичних завдань.

Крім того штучний інтелект привітав всіх із днем землевпорядника у формі музичного вітання та склав веселу характеристику на фахівця геодезії та землеустрою.

Отже, для всіх нас ШІ стає дедалі більш звичним та поширеним, тому вміння користуватися такими  інструментами стають актуальними й важливими для майбутнього фахівця галузі геодезії та землеустрою.

Неля РУСІНА,
голова циклової комісії землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту