Семінар «Академічна доброчесність фінансиста – запорука майбутньої кар’єри»

Семінар «Академічна доброчесність фінансиста – запорука майбутньої кар’єри»

28 жовтня методистом коледжу Вадимом ЛЮЛЬЧИКОМ було проведено інтерактивний семінар для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» на тему «Академічна доброчесність фінансиста – запорука майбутньої кар’єри».

На заході було проаналізовано вимоги Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про авторське право і суміжні права» щодо забезпечення академічної доброчесності, видів її порушень та передбачену в таких випадках відповідальність для здобувачів освіти.

Окремо керівником робочої групи внутрішнього забезпечення якості освіти Тарасом САСОВСЬКИМ було розглянуто Проект Закону про академічну доброчесність, що зареєстрований групою народних депутатів України за № 10392 від 08.01.2024 та розроблений з методичним супроводом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України.

Так, зокрема, новелами цього законопроекту є деталізація видів відповідальності, що може бути покладена як на здобувача освіти, так і на науково-педагогічних працівників у випадку встановлення кожного з фактів академічної недоброчесності, роль органів студентського самоврядування в організації внутрішньої системи забезпечення якості освіти, розгляд інституційних порушення академічної доброчесності та заходи реагування на них.

На практичній частині семінару гарантом освітньої програми Віктором ПОЗНАХОВСЬКИМ було проведено аналіз демонстраційного текстового фрагменту, на наявність текстових запозичень за допомогою ліцензійної програми «StrikePlagiarism», з якою у ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» укладено договір про її використання.

У текстовому фрагменті було закладено частину оригінального авторського тексту, частину тексту, взятого з літературного видання «Україна. Історія» Ореста Субтельного з правильно оформленим цитуванням згідно ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», та частину тексту взятого з цього ж підручника, але без вказання авторства.

Студенти мали можливість побачити роботу антиплагіатної програми, і на власні очі переконатися, що вона видала достовірні результати, будь які спроби «ввести її в оману» заздалегідь приречені на виявлення і покарання, згідно вимог законодавства.

Найважливіше, що таке покарання може наступити навіть через багато років, так як вже сьогодні є немало випадків позбавлення та добровільної відмови від наукових ступенів особами, в наукових працях яких виявлено плагіат, і це питання теж знайшло своє місце в обговоренні на семінарі.

Здобувачі освіти за результатами зустрічі отримали головне – розуміння безальтернативності академічної доброчесності на шляху до омріяного диплому та повної нетерпимості до проявів її порушень як насьогодні, так і в майбутньому.

Вадим ЛЮЛЬЧИК,
методист коледжу

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту