Психологічний семінар з елементами тренінгу «Булінг причини, наслідки, допомога»

Психологічний семінар з елементами тренінгу «Булінг: причини, наслідки, допомога»

Психологічний семінар з елементами тренінгу «Булінг причини, наслідки, допомога»

16 травня в групах 21- Д та 22 – Д Рівненського фахового коледжу НУБіБ, за ініціативи заступника директора з виховної роботи Талімончука Олександра Григоровича, практичного психолога Гарнаги Ірини Василівни, за сприяння в проведенні заняття завідуючого будівельного відділення Шалая Сергія Васильовича відбувся психологічний семінар з елементами тренінгу на тему: «Булінг: причини, наслідки, допомога».

Під час заняття було означено причини, прояви та наслідки булінгу й мобінгу; міжособистісну взаємодію учасників навчально-виховного процесу з питань профілактики насилля, обговорено та відпрацьовано навички ефективного спілкування та раціональної позитивної співпраці педагогів і здобувачів освіти.

Булінг – це регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної чи душевної шкоди, що здійснюється однією особою або групою осіб по відношенню до особистості.

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках молоді. Актуальність даного питання підтверджується тим, що в наш час збільшується кількість фіксованих випадків цього явища у вигляді насильства, жорстокості, адикції та девіантної поведінки серед молоді.

Особливу увагу було звернуто на кібербулінг, який здійснюється через електронні листи, SMS-повідомлення, розміщення відео в Інтернеті.

Під час семінару наводились приклади з досвіду роботи психолога, цитати відомих людей з означеної проблеми, фрагменти життєвих історій студентів. Отриману інформацію учасники семінару мали можливість закріпити тренінговими вправами з розвитку толерантної комунікації, подолання агресії та пошуку позитивного ресурсу.

Тож будьмо толерантними один до одного, до самих себе. Добро – це основа світу, людина починається з добра, тож завжди пам’ятаймо, що ми Люди!Ірина ГАРНАГА,
практичний психолог

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту