Правове регулювання земельних відносин в Україні: захист інтересів власників паїв та удосконалення забезпечення землями сил оборони

21 жовтня 2024 викладачі та здобувачі освіти-бакалаври спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» долучились до інформаційної сесії «Правове регулювання земельних відносин в Україні: захист інтересів власників паїв та удосконалення забезпечення землями сил оборони» з ініціативи викладача землевпорядних дисциплін Олександра Придатка. Подія відбулась у рамках  Програма «U-LEAD з Європою», яка проводить третю інформаційну сесію із земельних питань для працівників органів місцевого самоврядування.

Спікером заходу був Олександра Придатко, який представив основні новели земельного законодавства щодо захисту інтересів власників паїв та удосконалення забезпечення землями сил оборони. 21 вересня 2024 року набрав чинність Закон України № 3948-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму забезпечення землями сил оборони». Законом запроваджено спрощену процедуру зміни цільового призначення особливо цінних земель та земельних лісових ділянок для розміщення військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України. 3 вересня КМУ прийняв постанову № 1007 «Про затвердження Порядку подання інформації щодо рішень про встановлення податкових пільг із сплати плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Відповідно до затвердженого Порядку сільські, селищні, міські ради та військові адміністрації щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового кварталу мають подати контролюючим органам за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо рішень про встановлення вищевказаних податкових пільг за формою, визначеною цією постановою.

Коротко про Програму U-LEAD (Ukraine – Local Empowerment, Accountability and Development, Україна – підсилення на місцях, підзвітність та розвиток), або коротко:  «U-LEAD з Європою». Це програма співпраці між українським урядом, Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією у створенні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та відповідає на потреби громадян України. Мета – підсилити спроможність ключових суб’єктів та зацікавлених сторін на національному, регіональному та місцевому рівнях для розширення можливостей місцевого самоврядування в громадах, зокрема і в часи війни та відбудови.

Неля РУСІНА,
голова циклової комісії землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту