Всесвітній день поезії

Поезія – це музика душі! 21.03 – Всесвітній день поезії

Поезія – це свято як любов.
О, то не є розмова побутова.
Ліна Костенко

Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня. Встановлено 1999 року ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО.

В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явився у 2004 році. В цей день поети об’єднуються, влаштовують літературні вечори, декламують вірші на вулицях міст і з гордістю заявляють про себе. У засобах масової інформації публікують вірші найбільш талановитих майстрів художнього слова. На весь світ і різними мовами звучать пророчі слова Тараса Шевченка, сильна жіноча поезія Лесі Українки, могутнє слово Івана Франка, чарівна поезія Ліни Костенко, ліричні сонети Вільяма Шекспіра та Франческо Петрарки, вірші  Василя Симоненко, Василя Стуса, Бориса Олійника, Павла Тичини вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою. Ці імена входять в наше життя з дитинства і залишаться з нами назавжди. Поезія… Вона і втішить, і пригорне, і приголубить, і проникне в таємниці людської душі. Кожний знаходить в них щось своє, близьке і зрозуміле.

В рамках всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», у бібліотечно-інформаційному центрі коледжу розгорнута книжкова виставка «Поезія – це музика душі!». Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку і поринути у неповторний світ поетичної сповіді.

Студентка 12-К групи Валерія Чорна разом з бібліотекаркою Аллою Калюжною підготували поетичну композицію. Цьогорічний девіз тижня поезії «Ріки незмінно течуть додому» – про тих, хто оберігає наші домівки і тих, хто з надією і вірою чекає на повернення героїв.

Джерело

Відео – за покликанням

Світлана АНДРІЙЧУК,
провідний бібліотекар БІЦ

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту