З метою ознайомлення з природою, історією, архітектурою та традиціями гуцульського краю 10-12 травня 2024 року, була організована поїздка для студентів коледжу в місто Яремче, з проживанням в селі Микуличин та сходженням на гору Явірник (1467м.).

Микуличин – село в Івано-Франківській області, підпорядковане Яремчанській міськраді. Низькогірний кліматичний курорт, розташований у долині річки Прут. Микуличин найбільше за площею село в Україні та в Європі, протяжністю 44 км та має площу 160,86 км². Вчені встановили, що перші поселення на території сучасного Микуличина виникли ще понад 40 тисяч років тому. Перша згадка про село датована 1412 роком. Окрасою Микуличина є пам’ятка архітектури – церква Святої Трійці (1868 р.) і дзвіниця, яка побудована значно раніше.

Яремче місто в Україні, кліматичний курорт і центр «зеленого» туризму Прикарпаття та цілої Гуцульщини. Поруч знаходиться гірськолижний курорт Буковель.

Гуцульщина до 1770 р. входила до складу Туреччини, Молдавії, Польщі, Угорщини; згодом до Австрії й Угорщини; 1920—1939 рр. до Румунії, Польщі й Чехословаччини. Незважаючи на штучне адміністративне управління гуцули віками творили старозвичаєві порядки, гірські умови, побут, волоське пастуше право, полонинське тваринництво, спільну матеріальну й духовну культуру, говірки. Взаємообмінові поміж гуцулами сприяло розташування у глибині гір, далеко від шляхів сполучення. Тепер уся Гуцульщина, за винятком 8 сіл на румунській Буковині та кількох сіл на Мармарошині, лежить в Україні.


Юрій КОНЯХІН,
викладач історії

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту