31 травня День боротьби з тютюнопалінням

Палити чи не палити? 31.05 – Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням

Щороку 31 травня весь світ і Україна  відзначає День боротьби з тютюнопалінням. Противники шкідливої звички закликають кинути палити хоча б на один день.

Близько 5,4 мільйонів людей помирають від хвороб пов’язаних із тютюнопалінням. Дослідження показують, що пасивне паління впливає на всіх, хто знаходиться поруч. Якщо ми залишимо цю проблему невирішеною, кількість смертей від тютюнопаління збільшиться до 8 мільйонів у 2030 році.

За даними експертів, тютюновий дим містить 4000 хімічних речовин, серед яких нікотин, що є однією з найсильніших отрут. Куріння викликає підвищення частоти пульсу, концентрацію цукру в крові, сприяє легкій збудливості кори головного мозку. Такий вплив є причиною цілого ряду хронічних захворювань, провокує розвиток онкологічних, серцево-судинних недугів, захворювань органів дихання. Смертність від раку легенів у курців у 20 разів вище, ніж у некурців. Любителі тютюну в 13 разів частіше страждають стенокардією і в 10 разів – виразкою шлунку. Відомо, що крапля нікотину вбиває коня. Для людини смертельною стає доза в 50-100 міліграм.

За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому в країні 15,5 млн. курців і з кожним роком кількість зростає.

День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – добитися, щоб у 21 столітті проблема паління тютюну зникла.  У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов’язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на боротьбу з цим явищем.

Позбутися шкідливої звички непросто. На щастя, є чимало випробуваних способів кинути палити і почати здоровий спосіб життя.

Бережіть своє здоров’я та своїх рідних!

У бібліотечно-інформаційному центрі коледжу для користувачів розгорнута книжково-ілюстративна виставка. Запрошуємо ознайомитись.

Джерело

Світлана АНДРІЙЧУК,
провідний бібліотекар БІЦ

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту