Мистецтво в дії

Мистецтво в дії: захоплююча подорож до світу творчості

20 листопада здобувачі освіти 11-О групи разом з куратором Іриною БОНДАРЧУК відвідали галерею європейського живопису «Євро-Арт», що відкрита у місті Рівне 9 червня 2011 р.

Ознайомила студентів із мистецтвом ХIX–XX ст. У чотирьох залах галереї презентований живопис західноєвропейських та українських художників зі світовими іменами: В.Орловського, А.Брєдова,Д. Бурлюка, О.Новаківського, С.Шишка, Ф.Манайла, А.Коцки, Е.Ерба, Е.Контратовича, О.Шовкуненка, Т.Дезіре, Т.Руссо, П.Калмана, Ж.Санта, Й.Бракса, Л. Делдерене, Я.Вєшина, Я.Саймонса, В.Вольпе, Я.Каміха та ін.

У галереях студенти мають можливість побачити широкий спектр художніх стилів, технік і форм. Це допомагає розвивати уявлення про гармонію, композицію, кольорову гаму та інші принципи, які важливі не лише для митців, а й для всіх, хто прагне краще розуміти візуальну культуру. Естетичне сприйняття робить людину більш чутливою до краси в повсякденному житті.

Для студентів це можливість побачити, як мистецтво впливало на суспільство і навпаки, та як воно еволюціонувало. Зокрема мистецтво стимулює уяву, пробуджує нові ідеї та допомагає подивитися на світ під іншим кутом. Інженер може придумати інноваційний дизайн, письменник – оригінальний сюжет, а підприємець – новий підхід до роботи, надихнувшись побаченим. Також відвідування галереї стимулює аналітичні навички, уміння інтерпретувати інформацію та робити висновки. Це важливо для будь-якої професії, адже критичне мислення лежить в основі ухвалення рішень. А також не забуваємо за емоційну розрядку. «Євро-Арт» – це місця, де можна відчути внутрішній спокій, відволіктися від повсякденних турбот і зануритися у світ краси та ідей. Відчуття, які викликають мистецькі твори, допомагають студентам краще зрозуміти себе, свої емоції та думки. А спостереження за роботами, що відображають інші культури чи переживання, сприяє розвитку емпатії та розуміння різних точок зору.

Побачивши геніальні творіння, студент може зрозуміти, що для великих досягнень потрібна праця, самовідданість і любов до своєї справи. Це може стати сильним мотиватором для розвитку у власній сфері.

Ірина БОНДАРЧУК,
викладач економічних дисциплін,
студенти 11-О групи

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту