Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
Циклова комісія землевпорядних дисциплін земельно-правового відділення традиційно запрошує на заняття фахівців-практиків від виробництва, які проводять гостьові лекції, семінари, майстер-класи.
4 листопада 2024 року до студентів-бакалаврів ОПП «Геодезія та землеустрій» 5-ЗБ групи завітала з майстер-класом на тему «З-д моделювання актуальний напрям професійної діяльності фахівця землевпорядника» випускниця коледжу Мар’яна НІКОЛАЙЧУК, інженер-землевпорядник ТОВ «ГРАНДПРОЕКТБУД», який був проведений в рамках навчальної дисципліни «Фотограмметрія та ДЗЗ».
Розпочала свій виступ Мар’яна НІКОЛАЙЧУК зі слів «освіта – скарб; праця – ключ до нього», адже якісна освіта, постійне вдосконалення та набуття нових компетентностей є ключем до особистого та професійного успіху. У вступній частині майстер класу Мар’яна розповіла про свій власний шлях до успіху. Свої перші кроки у професію вона зробила ще будучи студенткою.
У частині презентації досвіду виступаюча поділилася набутими компетентностями роботи у галузі фотограмметрії зі створення 3-д моделей різних об’єктів місцевості та споруд за допомогою фотокамер так, і за допомогою БПЛА. Вона продемонструвала основні етапи створення проекту: від маркування до створення 3-д моделі об’єкту. Обробіток хмари точок цифрових знімків проводить за допомогою програм Agisoft PhotoScan Professional та Edition та Bentley ContextCapture.
У підсумку майстриня відповіла на ряд запитань студентів та викладачів означеної теми. Відбулася жвава дискусія, яка і дала можливість глибше розібратися в складних процесах 3-д моделювання.
І як показує досвід, залучення професіоналів до проведення мотиваційних занять є позитивною практикою, яка налаштовує молодь на отримання практичних навичок у сфері геодезії та землеустрою, а також допомагає зорієнтуватися у виборі майбутньої діяльності. Маємо відзначити, що такі заходи є чудовою нагодою для всіх нас, щоб познайомитись з новими напрямами розвитку галузі, а для здобувачів освіти – можливість отримати натхнення та нові знання, які стануть в нагоді в майбутньому.
Неля РУСІНА,
голова циклової комісії землевпорядних дисциплін
Олег КАЧАНОВСЬКИЙ,
викладач землевпорядних дисциплін