Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі, що знаменує початок сучасного екологічного руху. В заходах присвячених Дню Землі, беруть участь понад 1 мільярд людей, які проживають у 192 країнах світу, що робить цей день найбільшим громадянським святом у світі. Метою відзначення дня є привернення уваги суспільства до існуючих проблем нашої планети. Багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням.


22 квітня проводиться безліч екологічних заходів. Перша екологічна акція відбулася в цей день в 1970 році. Сенатор США Гейлорд Нельсон закликав до створення дня, який приверне увагу суспільства до екологічних проблем. У минулому Нельсон був свідком великого розливу нафти у водоймі. Він зібрав групу з ініціативних студентів і організував першу екологічну демонстрацію. Цей день став дуже популярним в США.
З 1990 року День Землі отримав міжнародний статус, в Україні відзначається з 1992 року. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне: прибрати засмічену ділянку, посадити дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.
У Міжнародний День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час це заклик до дії в ім’я збереження миру й життя на Землі. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».
Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від російських окупантів.
Понад 30 % території України – заміновані. Майже третина лісів – постраждала від бойових дій та вибухів боєприпасів. Забруднюється атмосферне повітря. Руйнується ґрунтовий покрив. Комплексного негативного впливу зазнають водні ресурси. Гинуть тварини, зникають рослини. Збитки, завдані війною навколишньому середовищу – катастрофічні!
Шкода довкіллю внаслідок російсько-української війни перевищила 2,4 трлн. гривень.
Росія вчиняє екологічні злочини та порушує право на безпечне для життя та здоров’я довкілля не лише громадян України, а й всього світу. Планета Земля – одна на всіх!
В бібліотечно-інформаційному центрі для користувачів підготовлена ековиставка «Майбутнє Землі у небезпеці!»,мета якої привернути увагу відвідувачів на необхідність розумного, бережливого ставлення до живої природи та особистої відповідальності за долю Землі.
Ми обов’язково збережемо наш дім, виженемо з нього ворога та почнемо відновлювати багату українську природу! Все буде Україна!
Галина ПЕТРЕНКО,
провідний бібліотекар БІЦ