Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
6 червня 2025 року студенти земельно-правового та економічних відділень стали учасниками Круглого столу з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, організованого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою.
Наукова подія зібрала фахівців-екологів та молодих людей небайдужих до проблем навколишнього середовища. Метою спікерів заходу – проінформувати представників молодого покоління про екологічні проблеми в Україні та Рівненській області, спонукати молодь до практичних дій на захист природи.
За круглим столом спілкувалися:
- Ірина Петрівна Худоба – головний спеціаліст департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА;
- Борис Миколайович Берташ – голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського товариства охорони природи;
- Стефанія Стефанівна Малимон – викладач екології Рівненського фахового коледжу НУБіП України;
Ольга Якута – викладач екології Рівненського державного гуманітарного університету, зі студентами Рівненського фахового коледжу НУБіП України.
У ході зустрічі говорили про вплив людини на навколишнє середовище, яке триває багато тисячоліть, спочатку змінюючи природу сільським господарством та великими переселеннями народів, а в часи індустріалізації, додалось інтенсивне використання природних ресурсів, масове виробництво, урбанізація та утворення суспільного споживання.
Ірина Петрівна проінформувала присутніх про проблеми навколишнього середовища Рівненської області – води як наземної, так і підземної, забруднення повітря транспортом Рівненщини. Представлена презентація продемонструвала, що най небезпечні шкідники довкілля – виробники м’ясо-молочної промисловості та виробники, які скидають відходи виробництва у річки Рівненщини, або утворюють смітники в лісах та луках.
Борис Миколайович говорив про систему захисту екології у США, про штрафні санкції стосовно порушників, про відношення до порушників споживачів, які відмовляються від продукції таких фірм. А ще про вирубку лісів, і про небезпеку, у зв’язку з цим, сотням видів рослин і тварин.
Велику проблему та небезпеку створює для природи – пластик і це велика проблема для екології України.
Викладачі говорили про екологічне виховання у сім’ях, школах, середніх та вищих учбових закладах, що і як робить молодь із сортуванням сміття і що треба буде молоді, як фахівцям-екологам, робити зі сміттям, яке утворюється під час війни з рф. Велику проблему та небезпеку створює для природи – пластик. Це є велика проблемою для екології України.
Сьогоднішня зустріч у Всесвітній день охорони навколишнього середовища стала ще одним важливим нагадуванням для підвищення обізнаності молоді про вразливість та незамінність природи, а також про роль кожної людини в життєвому процесі екосистеми.






Стефанія Малимон,
викладач екології