Круглий стіл для відділень та голів циклових комісій зі спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія закладів фахової передвищої освіти

20 травня 2025 року відбулося засідання Круглого столу завідувачів відділень та голів циклових комісій зі спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія закладів фахової передвищої освіти «Підготовка фахівців зі спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія для будівельної галузі економіки: гармонізація ринку праці та ринку освітянських послуг» в режимі онлайн на базі Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти.

Зі вступним словом та привітаннями учасників виступила Тетяна ІЩЕНКО, професор, кандидат педагогічних наук, директор Науково-методичного центру ВФПО.

В круглому столі брали участь:

  • Микола ХОМЕНКО, кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО з доповіддю на тему: «Особливості підготовки фахового молодшого бакалавра в умовах сучасних викликів».
  • Василь Андреєв, голова профспілки будівельників України, з доповіддю на тему: «Вимоги роботодавців до підготовки фахових молодших бакалаврів зі спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія».
  • Валерій ШПАК, директор приватного підприємства «Універсал Інжиніринг». З доповіддю на тему: «Вимоги роботодавців до підготовки фахових молодших бакалаврів зі спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія».
  • Анатолій МАТВІЙЧУК, головний інженер Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради, з доповіддю на тему: «Вимоги роботодавців до спеціалістів щодо роботи з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва».
  • Алирза Махмуд огли Мамедов, ктн., доцент кафедри «Міського господарства» завідувач кафедри, декан факультету «Урбаністики та просторового планування», з доповіддю на тему: «Планування міст як інженерна професія: що варто знати майбутнім абітурієнтам?”
  • Руслана ТРИГУБ, к.т.н., доцент кафедри «Міського будівництва», заступник декана факультету «Урбаністики та просторового планування» Київського національного університету будівництва і архітектури.
  • Павло ЧЕРНІКОВ, директор Прилуцького технічного фахового коледжу, з доповіддю на тему: «Співпраця закладів фахової передвищої освіти з роботодавцями в сучасних умовах (з досвіду роботи».
  • Світлана РИБАК, завідувач відділення ВСП «Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури» з доповіддю на тему: «Гармонізація освітніх програм із вимогами роботодавців: як покращити співпрацю між коледжами та будівельними компаніями (з досвіду роботи)».
  • Ольга БУЛЕЙКО, кпн., заступник директора з навчально-виробничої роботи ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури і дизайну КНУБА, з доповіддю на тему: «Організація співпраці з роботодавцями відповідно до запитів ринку праці».
  • Тетяна СОЛОВЙОВА, викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Полтавський фаховий коледж транспортного будівництва з доповіддю на тему: «Забезпечення якості реалізації освітньо-професійних програми через співпрацю з роботодавцями та стейкхолдерами (з досвіду роботи)».
  • Єлла МАРЧУК, заступник директора з навчальної роботи Кам’янець-Подільського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну з доповіддю на тему: «Організація навчально -методичної роботи у процесі підготовки фахового молодшого бакалавра зі спеціальності 192 Будівництва та цивільна інженерія (з досвіду роботи)».

Під час обговорення стейкхолдери поділились сучасними вимогами до випускників спеціальності 192 по ОПП «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», а також ОПП «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн», а також питань інтеграції фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти. Щиро дякуємо за співпрацю!

Ірина ЧОРНА,
голова циклової комісії будівельних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту