Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
22 травня 2024 року керівником переддипломної (виробничої) практики від навчального закладу Оксаною Нікітською було проведено підсумкову конференцію за результатами проходження переддипломної (виробничої) практики студентами IV курсу спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення.
На конференції були присутні: завідувач відділення програмування Ірина Якимчук, заступник директора з навчальної роботи Людмила Балдич, здобувачі освіти випускних груп відділення програмування (студенти-практиканти переддипломної практики), керівники дипломних робіт, а також запрошені гості.







На захід були запрошені представники Рівненського центру ПТО ДСЗ. Оксана Зигалова, заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ із методичної роботи розповіла про специфіку роботи центру зайнятості, а також курси, які могли б зацікавити студентів відділення програмування. Тетяна МАРЧУК, QA Engineer у компанії Radiant RFID, випускниця курсу “Тестувальник програмного забезпечення” Рівненського центру ПТО ДСЗ донесла інформацію про курс “Тестувальник програмного забезпечення”, а також поділилася досвідом щодо працевлаштування після завершення курсів. Ганна ПЕТРУК, викладач курсу “Тестувальник програмного забезпечення” Рівненського центру ПТО ДСЗ детально висвітлила специфіку курсу, особливості навчання, перелік інструментів, що використовуються в процесі навчання, графік та інтенсивність навчання в межах курсу, а також поділилася своїм досвідом у впровадженні сучасних методик тестування для забезпечення якості продукту.
По завершенню виступів представників Рівненського центру ПТО ДСЗ, до заходу приєднався онлайн Сергій ТРОФИМЧУК – власник web агенції Fenix, який розповів про специфіку розробки веб-додатків, зосереджуючись на сучасних технологіях та підходах до створення високоякісних і функціональних веб-застосунків. Він наголосив на важливості інтенсивного пошуку першої роботи, яка надасть можливості для вдосконалення навичок і набуття досвіду в професійній сфері. Сергій підкреслив, що початковий досвід важливий для побудови успішної кар’єри, тому він радив молодим фахівцям активно шукати можливості для розвитку своєї кар’єри.
Головним завданням конференції було демонстрація основних аспектів проходження переддипломної (виробничої практики). Студенти-практиканти під керівництвом керівника практики від навчального закладу підготували доповіді за наступними напрямами:


1. Загальний опис функціонування структурного підрозділу
Задачі напряму:
– ознайомлення із функціями структурного підрозділу, видом діяльності, органами управління;
– визначення технічного та програмного забезпечення структурного підрозділу;
– порівняння функціонального виконання структурного підрозділу та програмного продукту.
Доповідачі: Сергій Леськів, Анна Ханенко, студенти 41-ІП групи
2. Реалізація проєкту програмного продукту
Задачі напряму:
– організація графічного інтерфейсу програмного продукту;
– реалізація вхідних і вихідних даних;
– функціональне призначення об’єктів програмного продукту;
– опис логічної структури програмного забезпечення.
Доповідач: Вадим Чубинський, студент 42-ІП групи
3. ТЕСТУВАННЯ ТА ДОСЛІДНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ
Задачі напряму:
– дослідна експлуатація проекту;
– інсталяція програмного продукту;
– інструкція з використання;
– охорона праці.
Доповідач: Олександр Савчук, студент 42-ІП групи
В ході обговорення конференції було розглянуто питання щодо встановлення, налагодження та тестування проектів дипломної роботи для автоматизації різних сфер людської діяльності, а також отримання досвіду роботи в колективі.
Закривала захід завідувач відділення програмування Ірина Якимчук. Головною метою виступу завідувача відділення було висвітлення питань щодо подальшого вступу здобувачів освіти випускних груп, зокрема, у ВСП “РФК НУБіП України” та базовий університет – НУБіП України.
Оксана НІКІТСЬКА,
керівник переддипломної (виробничої) практики,
викладач відділення програмування