Кіно формує спогади, а спогади формують історію

Кіно формує спогади, а спогади формують історію

Студенти 21-О групи разом з куратором Черначук О.О. відвідали Рівненський кінопалац Україна та переглянули першу українську стрічку за всю історію премії, яка здобула нагороду Американської кіноакадемії – «20 днів в Маріуполі». Стрічка розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Стрічка також перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм» британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».

11 березня 2024 року стало відомо, що стрічка отримала “Оскар” як найкращий документальний фільм.

Ніхто з глядачів не лишився байдужим та дуже глибоко і болісно прожив страшні події, зображені у фільмі. Ніколи не забудемо і не пробачимо ворогу те горе, яке принесла війна в нашу країну, зокрема, в Маріуполь.

Катерина ЧЕБОТАРЬОВА,
староста 21-О групи,
Оксана ЧЕРНАЧУК,
куратор 21-О групи

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту