Імплементація політики ЄС щодо впровадження методик підрахунку земельного і водного сліду в Україні

Імплементація політики ЄС щодо впровадження методик підрахунку земельного і водного сліду в Україні

У рамках тижня землевпорядних  дисциплін була проведена гостьова лекція  на тему «Імплементація політики ЄС щодо впровадження методик підрахунку земельного і водного сліду в Україні». Науковий лектор – Скрипчук Петро Михайлович, д.е.н., професор НУВГП, керівник Регіонального консультаційного-освітнього центру органічного виробництва (РКОЦ) у м. Рівне. Учасники студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

Петро СКРИПЧУК  у своїй лекції розкрив основні положення запровадження земельного і водного сліду в Україні, що викликано  бажанням нашої країни долучитись до  Європейського зеленого курсу. Основними тезами лекції є:

Європейський зелений курс – це програма дій ЄС, в центрі якої – амбіційний план переходу до кліматично нейтральної Європи до 2050 року.

Європейський зелений курс здійснюватиметься в дев’яти сферах: (1) Клімат; (2) Енергетика; (3) Промислова стратегія для циркулярної економіки; (4) Стала і розумна мобільність; (5) Зелена сільськогосподарська політика; (6) Збереження біорізноманіття; (7) Нульове забруднення; (8) Фінансові інструменти; (9) ЄС як глобальний лідер.

Основне завдання у сфері сільського господарства (включає сільське господарство, рибальство та аквакультуру) – забезпечення харчової безпеки.

Діяльність сільськогосподарського сектору повинна бути спрямована на використання сталих практик, таких як органічне виробництво, точне землеробство, дотримання стандартів добробуту тварин тощо.

Земельний слід – це показник, який використовується для вимірювання кількості землі, яка використовується як усередині країни, так і за кордоном для виробництва товарів і послуг, які споживає країна/регіон. Земельний слід ЄС оцінюється в 269 мільйонів гектарів, тобто на 43% більше, ніж сільськогосподарські землі, доступні в ЄС. 73% цього земельного сліду припадає на споживання продуктів тваринного походження, а решта – на рослинні олії та продукти рослинного походження.

На заключення здобувачі освіти за допомогою калькулятора екологічного сліду (Ecological Footprint Calculator) розрахували свій екологічний слід на планеті Земля.

Неля РУСІНА, Петро БІДА,
викладачі землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту