ХVІ Міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти – 2025”

26-28 березня 2025 року відбулася ХVІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2025» .

Учасниками виставки були заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; закордонні заклади освіти та міжнародні освітні агенції; органи управління освітою; заклади професійної освіти, навчально-методичні центри; виробники й постачальники засобів навчання, проєктів, програм для галузі освіти, видавництва, освітні портали.

У програмі виставки були:

  • презентації досягнень у здійсненні реформ у всіх ланках національної освіти, науково-методичних розробок і педагогічних практик, обмін досвідом упровадження інновацій і рішень;
  • конференції, семінари, круглі столи, майстер-класи, тренінги, майстер-класи, дискусійні панелі з актуальних питань розвитку освіти.

В рамках виставки 26-28 березня відбулася VІ Всеукраїнська міжгалузева науково-практична онлайн-конференція «Українське суспільство у перспективах розвитку: історичний, соціально-політичний, освітньо-педагогічний аспекти».

Мета конференції: обговорення проблем переосмислення та доповнення історії України й просування її на світовому рівні; визначення актуальних проблем розвитку українського суспільства на принципах свободи, рівності, поваги до людської гідності, дотримання прав людини та верховенства права; актуалізація освітньо-педагогічних тенденцій вдосконалення національної освіти; окреслення напрямів розвитку обдарованих дітей і юні в умовах боротьби за незалежність і цілісність України.

Організатори конференції: Національна академія наук України; Національна академія педагогічних наук України;  Інститут філософії імені Г. С. Сковороди;  Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса;  Інститут історії України;  Інститут всесвітньої історії;  Інститут соціології НАН України;  Інститут соціальної та політичної психології; Інститут обдарованої дитини;  Всеукраїнська газета «Освіта і суспільство».

Наукова тематика конференції:

  • Повернення «вкраденого» історичного минулого заради майбутнього;
  • Соціально-політичні виклики війни;
  • Освітньо-педагогічні тенденції у національному просторі;
  • Новітні напрями розвитку педагогіки обдарованості.

Змотиваційними промовами на конференції виступили:  Кремень В. Г., доктор філософських наук, професор, академік НАН України, президент НАПН України; Пирожков С. І., доктор економічних наук, професор, академік НАН України, віцепрезидент НАН України; Рафальський О. О., доктор історичних наук, професор, академік НАН України, академік НАПН України, віцепрезидент НАН України, директор, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса.

Участь в конференції прийняли викладачі ВСП «РФК НУБіП України» Навозняк Л. М., Купчишина Т. В., які виступили з доповіддю «Людська гідність: аспекти захисту в умовах війни».

Право на повагу до людської гідності – це одне з фундаментальних прав людини, яке на жаль в сучасному суспільстві часто порушується. І це стосується не лише злочинів, які спрямовані на знищення або приниження людської гідності в умовах війни. Це і дискримінація, і булінг, і мова ворожнечі, що принижують гідність, руйнують психіку людини. А зруйнована особистість може відчувати нестерпність життя, його безглуздість та ілюзорність. Знищена гідність – це знищена людина, її внутрішній потенціал, її світогляд, її смисли та цінності.

Одна з головних цілей освіти – це усвідомлення людської гідності й поваги до прав і свобод людини. Це записано в статті 13 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права. Тож саме освітні заклади повинні стати тим осередком, де формується повага до людської гідності, повага до прав і свобод людини.

Людмила НАВОЗНЯК,
Тетяна КУПЧИШИНА

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту