Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
Три роки Великої війни. Три роки болю. Три роки героїзму. Три роки мужності.
Пам’ятаємо, аби після перемоги усі ми усвідомлювали ціну нашої свободи.
Попри жорстокі бої на фронті, постійні удари «Шахедами» та ракетами, попри політичний тиск, який ставить під сумнів підтримку України, ми маємо зберігати витримку. Наша боротьба триває, і тільки єдність та незламність приведуть нас до перемоги.
24 лютого 2025 | 03:50…
Найстрашніший день, що розтягнувся на роки боротьби. Війна забрала десятки тисяч життів, змусила мільйони покинути свої домівки, розділила життя українців на «до» і «після». Близько четвертої ранку російський диктатор путін оголосив про «спеціальну воєнну операцію» з метою нібито «демілітаризації та денацифікації України», розпочавши найкривавішу з 1945 року війну в Європі…
Росіяни вдарили з п’яти напрямків, найбільше просунувшись на півдні. У перші дні окупували Мелітополь і Бердянськ, підійшли до Маріуполя. Водночас план швидкого захоплення Києва провалився: українські військові зупинили ворога на околицях, сповільнили наступ і перейшли до позиційних боїв.
БЕРЕЗЕНЬ 2022 року
У березні російські війська активно просувалися на півночі та півдні України, а також на сході Харківської, Луганської та Донецької областей.
2 березня був окупований Херсон, жорстокі бої точились біля Києва, Чернігова, Харкова. Російські війська без зупину обстрілювали Миколаїв та Маріуполь.
4 березня під час битви за Енергодар російськими військами було вчинено акт ядерного тероризму – захоплено Запорізьку АЕС.
16 березня було скинуто потужну авіабомбу на драматичний театр в Маріуполі, в якому переховувались сотні цивільних осіб, значна частина яких загинула.
КВІТЕНЬ 2022 року
Якщо кінець лютого був часом швидкого наступу російських військ, то початок квітня був часом швидкого відступу росіян.
3 квітня ЗСУ двома ракетами БРК «Нептун» біля о. Зміїний поцілили у флагман чф рф — крейсер «москва», який наступного дня при буксируванні затонув.
ЗСУ витіснили противника з Київщини та Чернігівщини. Тоді ж світ дізнався про масові військові злочини, які вчиняла армія рф на тимчасово окупованих територіях. Різанина у Бучі стала символом звірств росіян.
Армія рф також регулярно обстрілювали українські міста – 8 квітня росіяни завдали ракетного удару по залізничному вокзалу в Краматорську, де здебільшого перебували жінки та діти. Тоді загинула 61 людина.
ЗСУ перейшли в контрнаступ Харківській області, у той час як росіяни перемістили основні свої зусилля на Луганський напрямок, де в районі Попасної, Кремінної, Лимана, Сєвєродонецька та Торського витіснили наші війська.
Російські війська безперервно обстрілювали Маріуполь протягом багатьох місяців, перетворюючи місто на суцільні руїни.
Останнім центром спротиву росіянам став завод «Азовсталь», який героїчно захищали кілька тисяч українських солдатів, поліцейських та прикордонників, зокрема бійці батальйону «Азов»…
…ЛЮТИЙ 2025 РОКУ
У лютому росія майже щоночі випускає по Україні десятки й сотні дронів, а 12 лютого українська ППО збиває шість балістичних ракет над Києвом.
Україна продовжує боротьбу, демонструючи незламну волю до перемоги: триває третій рік повномасштабного вторгнення Росії та одинадцятий рік війни, розв’язаної кремлем. Попри масовані атаки, руйнування та людські втрати, українці щодня доводять свою стійкість, зміцнюючи армію, підтримуючи економіку та гуртуючись у боротьбі за свободу. Країна вистояла перед численними випробуваннями й продовжує давати гідну відсіч ворогу.
Більше інформації – на книжковій виставці. Запрошуємо переглянути.


Людмила БУРЯЧИНСЬКА,
завідувачка БІЦ