Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН

Гостьова лекція для здобувачів освіти 193 «Геодезія та землеустрій» від Оксани Курач, завідувачки відділу рослинництва Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН

19 березня 2024 для здобувачів освіти 193 «Геодезія та землеустрій» пройшла гостьова лекція на тему «Інтенсивна технологія вирощування сільськогосподарських культур». Науковий спікер заходу – завідувачка відділу рослинництва Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН, кандидат сільськогосподарських наук, КУРАЧ Оксана.

Інститут – це зональна сільськогосподарська науково-дослідна установа, яка обслуговує три агрокліматичні зони: Західне Полісся, Західний Лісостеп і Мале Полісся. Зони істотно відрізняються за типами ґрунтів та гідротермічними умовами, що обумовлює необхідність диференційованого підходу в процесі наукового забезпечення розвитку сільськогосподарського виробництва. Адже кожна зона потребує свого набору культур, сівозмін, систем обробітку ґрунту та удобрення.

«Інтенсивна технологія – це комплекс агротехнічних прийомів вирощування сільськогосподарських культур, технологічних засобів і операцій, які направлені на максимально повне використання біологічного потенціалу продуктивності культур (їх сортів і гібридів) за рахунок підвищення ефективності використання природних і антропогенних його факторів при мінімізації трудових і матеріальних ресурсів» – повідомила пані Оксана.

Новими та перспективними сільськогосподарськими культурами для нашого регіону є соняшник та ріпак. Ці технічні культури є високо прибуткові  для агровиробників, але за умов дотримання всіх технологічних процесів вирощування та догляду за посівами. Науковець  представила результати своїх досліджень з розробки прогресивних технологій вирощування соняшнику та ріпаку. Зокрема вона зазначила, що за додержання всіх технологічних умов додатково можна отримати 20 тис. грн з кожного гектару.

Після наукової презентації відбулось обговорення з питань перспективи таких досліджень, впливу соняшника та ріпаку на ґрунти і навколишнє середовище та можливості співпраці між інститутом й навчальним закладом.

Наукова лекція пройшла у читальному залі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки за сприяння відділу інформації та документів виробничої тематики установи.

Неля РУСІНА,
голова циклової комісії землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту