День космонавтики 12 квітня. Повідомлення, картинка на заставку, фото. БІЦ. Дякую

Дивовижний Всесвіт.12.04 – Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)

Людство почало освоювати космос у XX столітті. Спершу цьому посприяла поява стратостатів, що підіймалися на значні висоти, а згодом зхапуски пілотованих ракет. Космос – такий близький і водночас далекий – завжди вабив людей. Що там на зірках? Наскільки вони далеко? Як впливають на наше життя? Чи самотні ми у Всесвіті?

12 квітня все людство відмічає Всесвітній День авіації та космонавтики. Це свято з’явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людини до пізнання нових знань.

Україна і космос – нероздільні. Наші співвітчизники стояли біля перших витоків підкорення космосу та ракетобудування. З великим захопленням ми згадуємо основоположників космонавтики, які мали українське походження: Юрія Кондратюка – вченого-винахідника, одного із знавців ракетної техніки й теорії космічних польотів; Костянтина Ціолковського, який увійшов в історію як учений в галузі авіації та динаміки, ракетної техніки і міжпланетного сполучення; Миколу Кибальчича – винахідника, автора проекту першого у світі реактивного літального апарату; Михайла Янгеля – створення серії балістичних ракет. Особливе місце серед велетнів української нації посів талановитий вчений, засновник практичної космонавтики, інженер Сергій Корольов. А літаки, сконструйовані Олегом Антоновим, стали фірмовим знаком вітчизняної авіаційної промисловості.

Перший космонавт незалежної України – Леонід Каденюк. Але історично першим українцем у космосі був Павло Попович, який здійснив політ 12 серпня 1962 року. До кінця життя він пишався своїм українським походженням.

Українські науковці зробили величезний внесок у розвиток авіації та космонавтики і зараз Україна по праву є державою світового аерокосмічного співтовариства.

На честь цієї історичної події у читальному залі БІЦ коледжу розгорнуто тематичну інформаційно-книжкову виставку «Дивовижний Всесвіт», з матеріалів якої можна дізнатися про передумови космічного польоту, як людство йшло до цього, про вклад українських вчених у авіаційну та ракетно-космічну галузь в Україні та світі.

Світлана АНДРІЙЧУК,
провідний бібліотекар БІЦ

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту