Фермерські господарства Рівненщини стан та перспективи розвитку

Ділова зустріч на тему «Фермерські господарства Рівненщини: стан та перспективи розвитку під час війни з рф»

20 листопада 2024 року відбулася ділова зустріч на тему «Фермерські господарства Рівненщини: стан та перспективи розвитку під час війни з рф» з НОЛИК Вікторією, начальником відділу економічного аналізу прогнозів соціальної політики розвитку сільських територій та інвестицій Департаменту агропромислового розвитку Рівненської обласної державної адміністрації. Учасниками події – студенти 2-го курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» та члени наукового гуртка «Аграрний Експерт» ВСП «Рівненського фахового коледжу НУБіП України».

Сьогодні на Рівненщині діє 541 фермерське господарство, 80 з них створили під час воєнного стану. Більше 10 фермерів зі зброєю в руках обороняють нашу землю. Є й такі господарники, які воюють і на відстані продовжують керувати своєю справою. Про це та інше під час ділової зустрічі розповіла Вікторія НОЛИК.

Пані Вікторія зазначила, що у загальній структурі фермери виробляють: картоплі – 40 відсотків, чверть – овочі, зернові та зернобобові – 11 відсотків. Також у господарствах утримується 1,8 тис. корів, понад 2,5 тис. свиней та 2 тис. голів овець. Пріоритетними напрямами залишається вирощування овочів, ягід, культур олійної та зернової групи.

Далі виступаюча зупинилась на питанні Державного аграрного реєстру – це автоматизована електронна система, створена Міністерством аграрної політики з метою ефективного та прозорого залучення та розподілу усіх видів підтримки для українських аграріїв, як за кошти державного бюджету, так і за кошти міжнародних грантів або технічної підтримки. Розповіла і про діючі бюджетні субсидії на землю, на утримання сільськогосподарських тварин, придбання сільськогосподарської техніки та на розвиток органічного виробництва. Адже у Державному бюджеті на 2025 рік передбачена суттєва підтримка аграріїв – 4,7 мільярда гривень на виплату дотацій.

Учасники зустрічі мали змогу поставити запитання, які стосувалися практичної діяльності в аграрній сфері, та отримати цінні поради щодо використання сучасних технологій, оптимізації земельних ресурсів і підвищення рентабельності господарств.

Зустріч стала корисною платформою для обговорення реалій агросектора, обміну ідеями та пошуку рішень для підтримки фермерів в умовах війни.

Неля РУСІНА,
Ольга ПЕТРОВА,
викладачі землевпорядних дисциплін

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту