23.04.2024 у ВСП “РФК НУБіП України” студенти І курсу відзначили одразу три події: День англійської мови, 460 річницю з Дня народження Вільяма Шекспіра та День книги!

Організатори: викладачі англійської мови Тетяна Курилас, Оксана Лисяк, Ірина Музичук, зарубіжної літератури Ірина Гринкевич, БІЦ.

Гостями заходу були заступниця директора з навчальної роботи Людмила Балдич, заступник директора з виховної роботи Олександр Талімончук та секретар адміністративної ради Любов Протасевич.

Свято «Міжнародний день англійської мови» було засновано ООН у 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН.

Дата 23 квітня була вибрана як день, коли традиційно відзначається день народження та день смерті Вільяма Шекспіра.

Ім’я відомого англійського поета та драматурга Вільяма Шекспіра, котрий жив і писав у 16 сторіччі, відоме на увесь світ. Він автор видатних творів, таких як: «Гамлет», «Ромео і Джульєтта», “Отелло”, “Макбет” і багатьох інших п’єс та сонетів, що значно вплинули на англійську мову та літературу.

Але це ще далеко не все! Він настільки змінював англійську мову, що її можна розділити на «до» та «після» Шекспіра.

Шекспір ввів у користування більше 1000! абсолютно нових слів та виразів, котрі щільно увійшли до лексики англійської мови та використовуються навіть сьогодні.

Перегляд навчального відеоуроку про життя і творчість Вільяма Шекспіра занурив у атмосферу 16 століття, коли жив і творив видатний драматург.

Віртуозними ведучими відкритого заходу були Марчук Надія (12-Д) та Момотюк Карина (11-К).

Активні учасники дійства Наталія Веремчук (11-Ф), Володимир Платонов (12-К) надихаюче читали сонети Шекспіра англійською, а студентки 11-Д групи Мар’яна Карпенко та Ангеліна Салійчук показали дивовижну акторську майстерність, зігравши відомі сцени з п’єси “Ромео і Джульєтта” мовою оригіналу. Усі глядачі тепло підтримували акторів аплодисментами.

Здобувачі освіти також із захопленням дивилися відеопривітання від самого Вільяма Шекспіра, згенероване за допомогою штучного інтелекту студентами 11-ІП групи.

Наш перформанс прикрашала виставка студентських малюнків до творів англійських письменників. Переважну більшість робіт на цю виставку подав і представив Роман Вишневський (11-Д).

Також до Дня англійської мови наші першокурсники з 19.04.2024 долучилися до проекту “Україна розмовляє англійською” на Телеграм-каналі, де викладачі англійської мови з усього світу проводять заняття для студентів різних вікових категорій.

Щораз під час відкритих заходів переконуємося, що у нашому коледжі є дуже багато талановитих, активних, ерудованих, читаючих і думаючих студентів! Так тримати! Захоплюємося вами!

Щиро дякуємо усім учасникам і гостям нашого свята!

Тетяна КУРИЛАС,
Оксана ЛИСЯК,
Ірина МУЗИЧУК,
викладачі англійської мови,
Ірина ГРИНКЕВИЧ,
викладач зарубіжної літератури

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту