25 квітня 2024 року у рамках співпраці ВСП «РФК НУБіП України» з Рівненським державним гуманітарним університетом відбувся семінар для викладачів англійської мови на тему: «Цифрові технології у навчанні іноземної мови».

Ведучою семінару була Юлія Володимирівна Курята, доцент кафедри практики англійської мови та методики викладання РДГУ. Присутні: заступниця директора з навчальної роботи Людмила Балдич, методист Вадим Люльчик та викладачі іноземної мови коледжу Тетяна Курилас, Оксана Лисяк, Ірина Музичук, Любов Протасевич та Вікторія Троцюк.

Застосування цифрових технологій в освіті – наразі одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу.

Сучасний викладач має навчитися створювати та використовувати мультимедійний та інтерактивний контент, щоб зацікавити цифрове покоління студентів.

На сьогодні існує велика кількість сучасних технологій візуалізації інформації: мобільне навчання, хмарні технології, віртуальні лабораторії, робототехніка, скрайбінг, створення інтелект–карт та інші.

Юлія Курята ознайомила колег з практиками викладання, що поєднують технології та навчання: змішане/гібридне навчання, навчання онлайн, перевернуий клас, навчання 1:1, диференційоване, індивідуалізоване, персоналізоване навчання, гейміфікація та ін.

Обговорили переваги та на конкретних прикладах побачили використання таких програм як CHATGPT, GEMINI, COPILOT, CANVA, IMAGE FX, CURIPOD задля мотивації та зацікавлення студентів сучасними засобами навчання під час вивчення іноземної мови.

Захоплюючою також виявилася дискусія щодо проблем з онлайн-безпекою та ролей викладача у кіберосвіті. На заключення семінару викладачі пройшли тест на кіберграмотність та обговорили його результати.

Отже, за допомогою сучасних web-сервісів викладачі можуть легко та швидко створювати різні ситуації та інтерактивні завдання для активної взаємодії зі студентами. Тому, наскрізне застосування інформаційно–цифрових технологій у навчанні іноземної мови є одним із головних інструментів успіху в освітньому процесі.

Щиро вдячні доповідачці Юлії Куряті та співпраці з Рівненським державним гуманітарним університетом.

Оксана ЛИСЯК,
викладач іноземної мови

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту