Бібліографічний огляд Найвідоміші жінки давньої та сучасної України

Жінко, ти завжди велична! До Міжнародного дня прав жінок та миру

6 березня, напередодні Міжнародного дня прав жінок та миру,   у бібліотечно-інформаційному центрі коледжу провідним бібліотекарем Петренко Г. І. для здобувачів освіти 11-О групи (куратор Барановська І. А.) був проведений бібліографічний огляд-презентація «Жінко, ти завжди велична!».

В історії людства є чимало видатних жінок. Українська жінка – особливий феномен, що немає аналогів у світі. Своєю багатогранною діяльністю видатні українські жінки вплинули на розвиток і становлення світових та української держав. Вони внесли вагомий внесок у культуру, мистецтво, освіту, спорт, науку, літературу і багато інших сфер цивілізації. А також протягом багатовікової історії щиро вболівали за свою країну та її соціально-економічний розвиток. Сильні і незламні духом, професійні і відважні, вони і зараз зі зброєю в руках боронять нашу Україну.

У 2023 році три українки увійшли до проекту ВВС (Британська Телерадіомовна Корпорація) «100 жінок». У список потрапили українки, які надихали своєю працею у світлі протистояння українського народу російській агресії. Це письменниця Оксана Забужко,  захисниця прав дітей Олена Розвадовська, радниця з питань кліматичної політики Ірина Ставчук.

До другої річниці повномасштабного вторгнення в Америці створили фільм про українську співачку Джамалу та війну в Україні «Джамала. Пісні Свободи». Журналісти слідували зі співачкою і фільмували всі події та значущі моменти: її виступи за кордоном на світових майданчиках таких як «Євробачення» у Ліверпулі,  у Нью-Йорку на GLobal citizens, Kennedy Center honors у Вашингтоні та інших, а також показали у стрічці наслідки війни кадрами з Бучі, Ірпеня та Києва.

Активну участь у проведенні заходу взяли здобувачі освіти 11-О групи Хомич Оксана, Подубинська Ольга та Хмирук Олеся.

З підготовленої презентації та перегляду літератури «Визначне жіноцтво України» присутні дізналися багато цікавої інформації про найвідоміших жінок України від княжих часів і до сьогодення.

Зі святом любі жінки! Все буде Україна!

Джерело 1

Джерело 2

Галина ПЕТРЕНКО,
провідний бібліотекар БІЦ

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту