Навчання ДСНС

Безпека учасників освітнього процесу в пріоритеті

Щоб навчити молодь запобігати нещасним випадкам під час навчального процесу, діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення пожежі чи інших надзвичайних подій і ситуацій, 8 травня у ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» відбулись спільні навчання з працівниками патрульної поліції та ДСНС. Такі заходи керівництво навчального закладу проводить систематично задля чергового нагадування правил безпечної життєдіяльності.

На студентів та викладачів чекали тематичні локації на подвір’ї коледжу та в актовій залі. Спочатку фахівці Головного управління ДСНС у Рівненській області ознайомили всіх присутніх із спеціальною технікою та первинними засобами пожежогасіння, а також розповіли про типи вогнегасників та як їх правильно застосовувати.

За допомогою обладнання Мобільного класу з мінної безпеки рятувальники розповіли присутнім про види боєприпасів, алгоритм дій при їхньому виявленні, а також про території, що можуть бути потенційно небезпечними через замінування, що є надзвичайно актуальним під час воєнного стану. Також рятувальники ознайомили присутніх із алгоритмом надання першої домедичної допомоги постраждалому, якого потрібно дотримуватися у невідкладних ситуаціях. Зокрема, продемонстрували техніку проведення серцево-легеневої реанімації.

Також студентам продемонстрували пожежний автомобіль зі спеціальним обладнанням, що застосовується під час різноманітних надзвичайних подій чи ситуацій. Всі бажаючі мали змогу посидіти за кермом пожежної машини, приміряти костюм хімічного захисту.

Завершальним етапом навчання, що найбільше вразило студентів нашого коледжу, стала можливість потримати пожежні рукави під напором великого струменю води, спробувати себе у ролі пожежника.

Паралельно в актовій залі коледжу для студентів старших курсів представники Національної поліції України у Рівненській області, серед яких була випускниця нашого навчального закладу правового відділення Марія Русило, провели навчання за різними напрямками:

– запобігання правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху;

– правил дорожнього руху;

– часті правопорушення молоді;

– керування транспортними засобами без права керування;

– злочинність в інтернеті.

Загалом заходи пройшли цікаво та повчально і всі переконалися в тому, що отримані знання можуть знадобитись у житті.

Анатолій ІВАНЧЕНКО,
інженер з охорони праці,
Любов ПРОТАСЕВИЧ,
секретар адміністративної ради

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту