Безпека понад усе: у коледжі відбулось практичне навчання за участю представників ДСНС України

У коледжі пройшла зустріч студентів, викладачів і співробітників із представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Захід був спрямований на підвищення обізнаності щодо правил безпеки.

Під час зустрічі учасникам освітнього процесу розповіли про основні правила поводження з вибухонебезпечними предметами, саморобними вибуховими пристроями, класифікацію вибухонебезпечних предметів, домедичної допомоги, правил безпечної поведінки студентів та викладачів. Присутні дізналися, як розпізнавати небезпечні об’єкти, уникати потенційних ризиків і правильно діяти у разі виявлення підозрілих предметів.

Особливу увагу було приділено воєнній небезпеці, предметів що залишаються після бойових дій, та їхньому негативному впливу на цивільне населення. Представники Навчально методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ДСНС України Мощук Андрій Борисович та інші наголосили, що навіть невеликий вибухонебезпечний предмет може становити серйозну загрозу життю та здоров’ю людей. Саме тому важливо не лише знати правила безпечної поведінки, а й поширювати ці знання серед близьких і знайомих.

Також було розглянуто алгоритми надання домедичної допомоги, зокрема зупинку кровотечі, серцево-легеневу реанімацію та допомогу при різних невідкладних станах. Учасники мали змогу отримати цінні поради щодо реагування у критичних ситуаціях, коли швидкість і правильність дій є вирішальними.

Подібні заходи є важливими для підвищення рівня безпеки та обізнаності студентів, адже отримані знання можуть допомогти врятувати життя у непередбачуваних ситуаціях.

Родзинкою практичного навчання з представниками  ДСНС стала саме практична частина заняття із залученням спеціальної техніки. Такі заняття завжди проходить цікаво і насичено, адже вогнеборці приділяють увагу взаємозв’язку теорії з практикою. Цього разу студенти та викладачі змогли спробувати спорядитись у справжнє спорядження рятувальників, ознайомитись та спробувати спеціальний інструмент, а на завершення бажаючі змогли відчути себе у ролі вогнеборця гасячи умовну пожежу з пожежного рукава пожежної машини чи вогнегасника.

Як запевнив заступник директора Сергій Ковальчук, обізнаність студентів та співробітників нашого коледжу з правилами пожежної безпеки є на досить високому рівні. Однак тренувальні заходи триватимуть і надалі, аби всі бажаючі змогли оволодіти базовими навичками пожежогасіння. Адже досвід у цій справі дає шанс не розгубитися у критичний момент, діяти вчасно і адекватно. Зберегти у екстремальних умовах як своє життя та здоров’я, так і життя студентів, колег, своїх рідних і близьких.

Співпраця коледжу з Державною службою України з надзвичайних ситуацій триває.

Анатолій ІВАНЧЕНКО,
інженер з охорони праці ВСП “РФК НУБіП України”

ПОШИРИТИ В МЕРЕЖАХ:
Перейти до вмісту