Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
Важливість іноземних мов ні для кого не є сумнівом, особливо коли Україна стоїть на шляху до Євроінтеграції і увага всього світу прикована до нашої держави та її потенціалу у майбутньому.
Напевно усім відомо, що 22 листопада 2023 року Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроєкт Президента Володимира Зеленського №9432 про застосування англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. І держава має сприяти її вивченню громадянами.
Саме тому 6 лютого до коледжу завітали колеги з Рівненського державного гуманітарного університету Наталія АНТОНЕНКО, старший викладач, та Олена КАСАТКІНА-КУБИШКІНА, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практики англійської мови, які разом із викладачами-методистами нашого коледжу Оксаною ЛИСЯК та Іриною МУЗИЧУК провели семінар на тему «Англійська мова як ключ до професійного зростання сучасного викладача».
Слухачами семінару стали завідувачі відділень, голови циклових комісій та усі викладачі коледжу, які виявили інтерес до вивчення англійської мови.
В ході семінару викладачі англійської мови Оксана ЛИСЯК та Ірина МУЗИЧУК продемонстрували презентацію на тему «Викладання англійської мови у ВСП «РФК НУБіП України»», в якій закцентували на рівнях вивчення англійської мови, результатах ХІХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» (Осінь2023) з англійської мови, методах роботи на заняттях з іноземної мови в системі фахової передвищої освіти, навчально-виховних заходах, що стосуються вивчення англійської мови, інтегрованих та бінарних заняттяз іноземної мови за професійним спрямуванням.
Наталія АНТОНЕНКО наголосила, що для викладачів українських навчальних закладів знання англійської мови є особливо важливим. Воно дозволяє їм:
- Надавати студентам якісну освіту. У сучасному світі студенти мають доступ до величезної кількості інформації англійською мовою. Викладач, який володіє англійською, може використовувати її для того, щоб забезпечити своїх студентів найсвіжішими знаннями та дослідженнями.
- Будувати міжнародні зв’язки. Викладач, який володіє англійською, може брати участь у міжнародних освітніх проектах, обмінюватися досвідом з колегами з інших країн, а також співпрацювати з іноземними партнерами.
- Розвивати професійні навички. Знання англійської мови дозволяє викладачеві отримувати доступ до професійних ресурсів та інформації, а також підвищувати свою кваліфікацію за кордоном.
Спікер розповіла про діючі міжнародні проєкти, які пропонують українським освітянам Посольства США та Великої Британії. Також йшлося про сертифіковані міжнародні іспити IELTS, TOEFL, PTE, Duolingo та особливості їх проведення.
Олена КАСАТКІНА-КУБИШКІНА розповіла про онлайн платформи для вивчення англійської мови від Британської Ради в Україні та про проєкти Ерасмус.
Гості відповіли на питання учасників семінару та поділилися власним досвідом участі у міжнародних проєктах.
На завершення учасникам семінару булозапропоновано розглянути завдання вебквесту Challenge Your IQ з метою випробування своїх інтелектуальних здібностей та освіжити знання з англійської. Також присутні ознайомились з офіційними правилами транслітерації українського алфавіту латиницею – як писати імена та прізвища, правильно подати адресу місця проживання чи реєстрацію нерухомості у документах. Виконали творче завдання від Британської Ради Paying Compliments, отримали «шпаргалку», як робити компліменти не лише зовнішності (127 прикладів англійською мовою!). Мета цього завдання – мотивація до пошуку в житті та людях, що їх оточують, прекрасне, добре, позитивне.
Любов ПРОТАСЕВИЧ,
секретар адміністративної ради