4 червня – Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії

4 червня – Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії

4 червня Україна відзначає День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії. Цей день покликаний увіковічнити пам’ять маленьких українців, чиї життя обірвала жорстока війна. Ця дата була встановлена Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року із врахуванням того, що з 2014 року на території Донецької, Луганської та інших областей внаслідок збройної агресії та інших дій держави-агресора проти України загинуло щонайменше 260 дітей. З 24 лютого 2022 року актуальність цього трагічного дня лише збільшилась та зачіпає інтереси молодого покоління українців не лише Донеччини чи Луганщини, а й всієї України. Щодня ми спостерігаємо як держава – агресор вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини, які несуть страшне горе в українські сім’ї.

Відтак, станом на 14 березня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 535 дітей загинуло внаслідок російської агресії та більше 1250 дітей зазнали поранень різного ступеня тяжкості. Понад 19,5 тисяч українських дітей примусово депортовані до росії чи тимчасово окупованих територій. Десятки тисяч дітей втратили близьких – матерів, батьків, братів та сестер, бабусь та дідусів, стали сиротами та напівсиротами.

В рамках акції «Голос дітей», яка була започаткована першою леді України Оленою Зеленською, у стінах нашого коледжу відбувся пам’ятний захід, вшанування дітей, що загинули внаслідок війни. Слухачами даного заходу стали здобувачі ІІ – ІІІ курсу спеціальності «Право». До заходу також долучились директор коледжу Василь Юрійович Царук, заступник директора з навчальної роботи Людмила Володимирівна Балдич, заступник директора з виховної роботи Олександр Григорович Талімончук, завідувач земельно – правового відділення Сергій Іванович Гулюк, а також викладачі циклової комісії юридично – соціальних дисциплін.

Усі присутні із жахом на обличчях дивились відеоролики та слухали інформацію підготовлену викладачем Ольгою ЧОРНОБРИВОЮ та студенткою ІІІ курсу спеціальності «Право» Богданою ТКАЧУК. Після закінчення заходу усі присутні долучились до акції та розвішали дзвіночки, що є символом цієї дати та які символізують голоси безневинно вбитих росією дітей.

Пам’ятаймо, що сьогодні ми не лише вшановуємо пам’ять дітей, що стали жертвами війни з агресором. Сьогодні ми обіцяємо ніколи не забувати про них, пам’ятати їх усміхненими, щасливими і безтурботними. Адже саме такими повинні бути діти.

Ольга ЧОРНОБРИВА,
викладач юридичних дисциплін,
Богдана ТКАЧУК,
здобувачка освіти 32-Ю групи

ПОШИРИТИ:
Перейти до вмісту